Jaki jest dobry sposób, by organizować pociechom zajęcia?

Małe dzieci uwielbiają zabawę, o tym wiedzą ich rodzice. A że obecnie zabawa w dużym stopniu została przeniesiona do internetu, bo to on właśnie został najbardziej popularnym źródłem zabawy i rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych dzieci, to trudno się dziwić, że i kilkulatki coraz częściej zaczynają spędzać czas przed ekranem komputera. Jednak internet, z powodu tego, że praktycznie każdy ma możliwość umieszczania swoich własne treści, stał się miejscem, w jakim na dzieci czeka sporo niebezpieczeństw. Dobrze jest sprawdzić w Internecie, jakie są konkursy dla dzieci. Możemy opowiedzieć naszym pociechom, że jest ogłoszony konkurs i co jest do wygrania.

Dzieci będą miały większa motywację i będą chciały walczyć (ciekawy link). Rozsądne rywalizacja to świetny pomysł na właściwy rozwój dziecka. Dobrze jest znaleźć konkurs z upominkiem gwarantowanym. To znaczy nawet, jeżeli dziecko nie zdobędzie miejsca w pierwszej trójce to i tak otrzyma jakiś upominek. Maluch dowie się przez udział w konkursach, że nie zawsze da się zwyciężyć, ale na sto procent warto jest się starać.

Konkursy dla dzieci to świetny sposób na to, by dać dziecku do zrozumienia, że jeżeli marzy mu się wygrana, chce się być na pierwszym miejscu to musi się starać i znaleźć czas na konkretne działanie. Nic nie dostaje się ot tak po prostu. Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika zdobienia - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie zrobiony przez wnuka album z ciekawie przystrojonymi fotografiami? Najlepsze metody na nudę: konkursy dla dzieci. Świetna zabawa zrób to sam dla maluchów motywuje maluchy w ustalonych przedziałach wiekowych do tego, by zwiększać swe zdolności manualne.

Rodzice nie mają przekonania co do słuszności użytkowania komputera przez ich pociechy. Jednak sprzęt ten używany do przemyślanych celów, które są dokładnie analizowane oraz stale monitorowane, jest jak najbardziej na miejscu. W sieci bowiem wskazać możemy sporo propozycji gier i zabaw, które są niezwykle interesujące. Organizując dzieciom odpoczynek bierny, należy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka którą poznajemy w kreatywny sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna .

Inspiracji dla kreatywnych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci gwarantują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość. Są rodzice, którzy narzekają, że dzisiejsza młodzież spędza całe dnie na bezsensownym marnowaniu czasu przed komputerem.
dzieci
Napisał: Bureau of Land Management
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częściej pojawiają się w takich serwisach również konkursy dla dzieci, w których najmłodsi mogą wykazać się swoimi wiadomościami czy umiejętnościami i talentami. Wybierając odpowiedni dziecięcy serwis można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic nieodpowiedniego, a jednocześnie sporo będzie mógł się nauczyć. Lecz pamiętać należy o tym, że dziecko i tak należy cały czas pilnować i kontrolować, co robi w internecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:46:35
Tagi: małe dzieci, maluch, rodzice, odpoczynek, dziecięcy serwis