Nowatorskie sposoby emisji kolorowych obrazów czyli garść informacji na temat stosowanych obecnie telebimów.

przez | 25 czerwca 2023
Kolorowe, dynamiczne obrazy wyświetlane na kilkumetrowym monitorze to pragnienie niejednego specjalisty od marketingu. Od niedawna marzenia takie mogą się spełniać, bo w sprzedaży zaczęły się pojawiać zaawansowane ekrany LED, mogące emitować obraz o wymiarach nawet kilkunastu metrów kwadratowych. Wykorzystuje się w nich zaawansowane diody o wysokiej jasności, szerokim kącie świecenia i bardzo niezawodne.

transmisja

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Różnokolorowe diody łączy się w sekcje zwane pikselami – każdy z pikseli jest złożony z trzech diod, to znaczy zielonej, niebieskiej i czerwonej. Sterując natężeniem świecenia poszczególnych diod ustala się równocześnie barwą świecenia całego piksela, a to właśnie widzi ktoś kto patrzy na telebim – Bielsko-Biała – telebimy. W zależności od typu matrycy i konstrukcji poszczególne piksele rozmieszczone być mogą w różnych odstępach od siebie, dzięki czemu można osiągnąć różne rozdzielczości emitowanego obrazu. Wszystkimi pikselami można też sterować niezależnie, co daje możliwość na na emisję praktycznie wszystkich obrazów.

Telebimy wytwarzane są w niezliczonej ilości odmian i rozmiarów. Najczęściej one mają modułową budowę, każdy z dużych ekranów składa się więc z kilku czy kilkunastu mniejszych – DAILYMOTION. Wykorzystując tę technikę w zasadzie nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o rozmiary, bo z pojedynczych modułów można zrealizować większość projektów. A jeżeli potrzebne będzie coś mniej typowego, to również problem da się rozwiązać, bo większość firm które produkują takie panele wykonuje także zamówienia indywidualne.

telebimy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część paneli przeznaczona jest do pracy poza pomieszczeniami, dlatego też muszą mieć do tego odpowiednie parametry. Obudowy modułów są całkowicie odporne na wodę i wilgoć, a komponenty bez żadnego problemu poradzą sobie z pracą zarówno w wyższych jak i niższych temperaturach. Do sterowania obrazem na telebimach wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie, dostarczane razem z urządzeniem.

Kliknij na ten odsyłacz i poznaj więcej szczegółów na stronie (http://www.inte.com.pl/zwijarki-do-blach-mg-hezinger/walcarki-do-blach-4-walcowe.html) – te materiały pogłębią Twą wiedzę na poruszany w omawianym artykule problem!

Niektóre wersje potrzebują ciągłego podłączenia do komputera sterującego, inne mają wbudowany kontroler i pamięć, dzięki czemu są całkowicie niezależne.