Najciekawsze, nowatorskie gry planszowe dla dzieci

Napisał: Drewniaczek.eu
Różne formy rozrywki, jakie zaoferować może teraz rynek są przeznaczone dla określonych grup wiekowych. Przede wszystkim przeżywające swój renesans gry planszowe dla 5 latka są bardzo cennym wyborem, biorąc pod lupę prezent dla dziecka z rodziny lub znajomej pary. Gry edukacyjne, jakie zagwarantują dobry start przed rzeczywistą nauką szkolną, pomogą zbudować mocną bazę edukacyjną u malucha. Doskonały sposób rozwijania umiejętności u dzieci jest świadectwem troski o odpowiedni rozwój umysłowy najmłodszych. Gry planszowe są świetnym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu z kilku powodów: wspierają naukę, rozwijają wyobraźnię, słownictwo, szybkość, kreatywność, uczą zdrowego współzawodnictwa, a nade wszystko są świetną rozrywką.

Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, że można zabrać je ze sobą na familijny piknik czy na wakacje, ponieważ są bardzo poręczne. To z pewnością dobra alternatywa i lepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie widzą świata poza grami komputerowymi.
Gry planszowe w sklepie
Napisał: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdecydowanie należy poznawać liczne gry w trakcie rozmaitych wydarzeń kulturowych. Dla dużej ilości graczy autentyczną gratką, z jakiej znany jest Wrocław, to miejscowe Dni Fantastyki, gdzie w katakumbach leśnickiego zamku można poznać i wypróbować wiele gier. Są tam obecne zarówno klasyczne tytuły, jak i pełne nowinki – zdecydowaną znaczna liczba gier można tam kupić na miejscu.

A co da się wykonać poza festiwalem? Czasami są organizowane różne turnieje, targi , jak również akcje promocyjne wybranych gier; nie brakuje nawet sklepów, które specjalizują się w sprzedaży licznych gier – włączając w to karcianki , jak również gry planszowe. Gry planszowe we Wrocławiu należą do wysoce powszechnych atrakcji, zarówno dla turystów, jak i mieszkańców - http://www.planszoweczka.pl/. Dla trochę zaawansowanych wiekiem latorośli rekomenduję wspaniałą grę Carcassonne. W opozycji od większości gier, nie zawiera ona w pudełku planszy, a tylko karty, budujące mapę obszaru, które trzeba wykładać od razu na stół. Sednem rozgrywki jest najkorzystniejsza zabudowa zajętych obszarów. Całość jest utrzymana w klimacie średniowiecznego grodu.

Gra umili czas maksymalnie 6 uczestnikom i fantastycznie poszerzy myślenie strategicznie, a również da sporą wiedzę o tamtym okresie. Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest liczba dodatków do niej.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/
W działach z grami sprzedawane jest mnóstwo rozszerzeń, takich jak ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i ”Katarzy” Za to dla miłośników fantastyczno-naukowych klimatów znakomitą zabawą na popołudnie może stać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona 35 lat temu i mimo to wciąż jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z rywali reprezentuje inny rodzaj obcego, usiłując uzyskać władzę nad uniwersum.

To naprawdę fantastyczna propozycja dla nastolatków, wspierająca działania międzyludzkie, takie jak budowanie umów i aliansów i osiąganie wspólnego dobra. Naturalnie Cosmic Encounter znakomicie rozwija intelekt, bo czasem potrzebne jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Najpopularniejsza edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom. Dla najstarszych latorośli rekomenduję Czarne historie, grę, która dla smarkaczy okazuje się odrobinę za poważna. Przedstawiam zasady: zestaw ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz historyjkami, a uczestnicy starają się dedukować ich korzenie korzystając z podpowiedzi Mistrza Tajemnic. Gra jak mało która rozwija intelekt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:50:56
Tagi: nauka, gry planszowe, rozszerzenie, lat, edycja, karty