Jakim sposobem przygotować pyszny deser lodowy?

Napisał: Häagen-Dazs
Produkt ten nie ma niestety w Polsce, aż tylu wielbicieli, gdyż wielu osób ma ogromne wątpliwości, gdy chodzi o bezpieczeństwo zastosowania. Opór ten jest całkiem nieuzasadniony, gdyż silikon wykorzystany do wykonania form jest bezpieczny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Formy silikonowe od garneczki.pl mają ogromną możliwość zastąpić pospolite formy do ciast, a to wszystko dzięki bardzo praktycznym cechom silikonu, które zaprezentujemy w poniższym artykule. Pierwszym walorem form silikonowych jest ich elastyczność. Foremki są niezwykle giętkie i miękkie, co powoduje, że można je włożyć w każdym miejscu, nie wymagają (tak jak blaszane formy) wiele miejsca.

Taka foremka, nie tracąc swojego kształtu, może być złożona i umieszczona w jakiejkolwiek szafeczce. Właściwość ta jest bardzo doceniana przez osoby mieszkające w kawalerkach i mające niewielkie kuchnie. W całym tym zabieganiu nie zapomnijmy o najważniejszym wydatku, czyli ślubnym podarku. Z nim zazwyczaj mamy największy problem. Bardzo często nie mamy zielonego pojęcia, co dać młodej parze.

Przeważnie nie znamy za dobrze przyszłych małżonków i nie mamy pojęcia, jakie mają zainteresowania. W tego typu przypadku najlepiej będzie wybrać rzecz ze spisu klasycznych podarków z okazji ślubu, które nigdy nie wyjdą z mody. Najistotniejszą zaletą silikonowych foremek są właściwości nieprzywierające. Forma silikonowa nie musi być posmarowana tłuszczem, ani posypana bułką tartą czy mąką. Wystarczy gotową masę z surowym ciastem wlać od razu do formy.

Formy silikonowe do pieczenia są pod tym względem niezastąpione. Dzięki właściwościom nieprzywierającym silikonowe formy są także łatwe do oczyszczania.
deser
Napisał: Garden Party
Na podstawie: Garden Party
Samodzielnie wykonane ciasto pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze, wzbogaci o nowe kuchenne doświadczenia i pozytywnie zaskoczy całą rodzinę. Jeśli jednak mieszkamy sami lub nie potrzebujemy ciasta w dużych rozmiarach, możemy sprawić sobie formy do muffinek i upiec te małe, słodkie babeczki. Jedyne co trzeba wykonać to przygotować masę, przelać ją do foremek i nagrzać piekarnik do odpowiedniej temperatury.

Po upieczeniu warto lekko otworzyć drzwiczki od piekarnika aby temperatura stopniowo opadała. Jeśli przesadnie szybko wyciągniemy ciasto lub babeczki z pieca, mogą nam opaść i nie będą prezentowały się tak apetycznie, jak powinny. Na rynku do kupienia są różne rozmiary i odcienie silikonowych form. Foremki silikonowe można kupić zarazem do ciasteczek, babki, tarty jak i wielu, wielu innych wypieków. Silikonowa forma do tarty]umożliwi wyjęcie wypieku bez pokruszenia łamliwego ciasta. Foremki silikonowe do muffinek absolutnie znakomicie pozwalają wydobyć gotowe, świeżutkie ciasteczka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 08:11:45