Co powinno cechować plac zabaw do ogrodu?

plac zabaw
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Plac przyjemności to odgraniczone, w szeregu przypadków zagrodzone punkt, zagwarantowane do zabawy dla pociech. Place zabaw są tworzone na ogół w okolicy osiedli mieszkaniowych, szkół albo żłobków. Zawsze winno się obserwować dziecko w czasie rozrywki. Na placu zabaw należałoby przetestować czy przyrządy do zabawy są pewne, nieuszkodzone, zaadaptowane do wieku bawiącego się pociechy, czy nawierzchnia pod urządzeniami zmniejsza upadek. Po pierwsze, plac zabaw do ogrodu musi być bezpieczny. Nie mogą być porozkładane wokół inne przedmioty ani stać ostre sprzęty.

Teren może znajdować się w cieniu, tak, by dzieci nie były narażone na ostre promienie słoneczne. W dodatku należy zwrócić uwagę, by plac zabaw był widoczny z okien domu, np. z kuchni, w której przyrządzając jedzenie będziemy mogli zwracać uwagę na bawiące się dzieci. Dzięki temu szybko zareagujemy na każdą sytuację, m.in. na siniak na głowie, który może się przytrafić nawet nadzwyczaj ostrożnemu kilkulatkowi. Ważną sprawą jest same podłoże.

Jeśli nie zaplanowaliśmy żadnych sprzętów stworzonych do zabaw ruchowych, a jedynie huśtawkę albo piaskownicę, sama trawa będzie odpowiednia. W przypadku jednak, kiedy chcielibyśmy zainwestować w drabinki lub inne tego rodzaju atrakcje, zdecydowanie bardziej stosowna będzie nawierzchnia amortyzująca upadki. Dzięki temu nawet wywrócenie się i rozbicie kolana nie będzie aż tak bolało (zobacz informacje). Są one wspaniałym sposobem, aby zagwarantować rodzicom moment wytchnienia. Cudowny a, także ceniony sklep z zabawkami posiada bardzo obfity wybór wysokiej klasy zabawek, w tym zapewne także wzmiankowanych domków, jak to jednak bywa z tychże cenami? Wszystko zależy tu od materiału, wyglądu a, także wielkości, najczęściej jednak takiego rodzaju domki dla dzieci nie okazują się zbyt drogie. Mogą one nadać się na przykład na podarek z okazji dnia dziecka albo urodzin.

Polecane zabawki da się też wyszukać w prasie albo broszurach reklamowych sporych oraz znanych sklepów. Mówiąc o wyposażeniu placu zabaw – powinniśmy pamiętać, aby każdy z zakupionych elementów znajdował się w należytej odległości od następnego. Dzieci muszą mieć gdzie swobodnie biegać oraz nie mogą być narażone na obrażenia z racji np. wystających części. Warto jest też zwrócić uwagę na samo tworzywo, z którego wykonany jest plac zabaw do ogrodu. Drewno najlepiej komponuje się z ogrodowym krajobrazem, a dodatkowo drewniane elementy mogą być łączone z różnymi drabinkami lub linami.

Jeśli jednak nasza pociecha nie skończyła jeszcze trzeciego roku życia, bardziej sprawdzą się atrakcje z plastiku. Należy pamiętać o dostosowaniu sprzętów do wieku dziecka, by nie wyrządziło sobie krzywdy.
domek drewniany
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Meble z drewna bardzo dobrze łączą się z zielenią ogrodową. Urządzony w ten sposób plac zabaw w ogrodzie przekona pociechy do zabawy na zewnątrz, co też jest dodatkową zaletą. Częste spędzanie czasu na świeżym powietrzu dobrze wpływa prawidłowy rozwój dzieci. Jeżeli od początku będą spędzać czas na łonie natury stanie się to ich nawykiem. Na koniec najważniejsze: drewniany domek z pewnością nigdy nie zostanie zapomniany przez dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 07:01:00
Tagi: dzieci, drewno, place zabaw