Kolorowanki - sedno dziecięcego świata

Napisał: Azuddin Saad
Są oknem, przez które my dojrzali możemy zajrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które wykreowało. Jest to świetne twór mogące pobudzać myślenie, ponieważ po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca emocjonalnie. malec wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R.

Fisher).
komputery
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Plusów kolorowania można wyliczać bez końca. malowanie uczy dzieci różnych nowych rzeczy. Dzieci nazywają w ten sposób świat, różnorodne zjawiska przyrody, uczą się jak wyrażać swoje wrażenia i emocje. Wymienione krótko plusy można rzecz jasna odnieść również do kolorowanek online. Malowanki dla dzieci wypełnia się wirtualnie, przy pomocy i klawiatury komputera.

Po zakończeniu kolorowania można taki rysunek zapisać na dysku komputera, wydrukować bądź przesłać mailem do przyjaciela. Nasze malowanki dla dzieci zawierają bardzo często różne pytania otwarte, które dają dzieciom możliwość podawania wielu prawidłowych odpowiedzi. W ten właśnie sposób postaci z naszych malowanek zapraszają do wspólnej kreatywnej zabawy. Sporo rodziców kupując gry poddaje się presji pociech lub pozostawiają dziecku wolną rękę, nie zawsze zdając sobie sprawy z tego, że spora ilość gier przesycona jest wulgaryzmami i przemocą, treściami nieodpowiednimi i po prostu nie nadaje się dla dzieci. Jest także spore grono rodziców, którzy w ogóle nie pozwalają swoim dzieciom na gry komputerowe czy kolorowanki do druku. Nie jest to dobra postawa, warto bowiem pamiętać, że dzieci grając np.

w przeróżne gry zręcznościowe relaksują się i nie tylko. Kolorowanki dla dzieci online to nie tylko doskonała zabawa i wzorowy plan na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w deszczowe dni. Badania udowodniły, że dziecko kolorując rozwija swoją wyobraźnię i zdolność twórczego rozumowania. Rysowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania, ponieważ rozwija grafomotorykę ręki dziecka. Po za tym dzieci kolorując poznają kolory, uczą się nazywać różnorodne obiekty, elementy ze przyrody i zjawiska natury. Na poziom graficzny prac duży wpływ ma ogólna ruchowa sprawność nadgarstków.

Zabawy angażujące ręce i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie udawało się dziecku jeszcze lepiej. Dzieci uwielbiają spędzać czas w sieci. Tu mają możliwość malowania i grania w różne gierki i darmowe gry dla dzieci. Sporo rodziców zadaje pytania czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna stała się naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje wiele możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z naszego serwisu Bazgroszyt.pl rodzice mają pewność, że ich dzieci czytają bezpieczne i edukacyjne treści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 07:13:49
Tagi: rodzice, dzieci, emocje, rysunek, zabawy, gierki, rysunki, kolory, kominiarz, palec