W jaki sposób przygotować wyprawkę przeznaczoną dla swojego dziecka?

Kiedy termin porodu jest niedaleko, wypada wyszykować przydatne nowo narodzonemu maleństwu ubranka a także inne niezbędne rzeczy przydatne w czasie pobytu na porodówce. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe. Przyda się również kilka sztuk pieluch tetrowych czy flanelowych oraz kosmetyki pielęgnacyjne tj.: mydełko dla niemowlaka, puder, oliwka, krem na odparzenia, rękawiczki - ewentualnie malutkie skarpety - żeby się nam osesek nie podrapał po twarzyczce. Wyprawka dla noworodka (niezbędne rzeczy) musi dodatkowo zawierać rzeczy które będą konieczne dziecku podczas podróży do domu.

Są to na pewno: czapeczka, wdzianko wierzchnie, kaftanik, rajtuzy a także bet ewentualnie koce dla pociechy. W mieszkaniu na nowego domownika winna już czekać dużo większa liczba rzeczy tzn: kilka sztuk pajacyków, śpioszków, pampersów, na pewno niezbędna jest również wanienka (najlepiej aby była wyściełana matą antypoślizgową), gaziki, waciki konieczne do pielęgnacji , oraz niewielkie nożyczki do przycinania paznokietków. Łóżko dla dzidziusia można zakupić składane lub tradycyjne drewniane. Jeśli wybierzemy tę drugą alternatywę, powinniśmy szczeble zabezpieczyć dokoła mięciutkimi okryciami.

Oprócz poduszki jak też pierzynki potrzeba nabyć minimum 3 zestawy pościelowe z bawełny bądź też flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie powinno braknąć również ok. pięćdziesięciu sztuk pieluch tetrowych oraz około pięciu sztuk pieluszek wykonanych z flaneli. Przydałoby się również dwa kocyki dla dzieci.

Napisał: Lilliputiens
A mylą się te osoby, które wychodzą z założenia, że skoro już kupuję wyprawkę dla swojej pociechy na aukcjach, to tak jakby automatycznie decyduję się na o wiele gorszą jakość. Prawda jest taka, iż nie jest tak źle. Przecież serwisy aukcyjne są bardzo dużym skupiskiem handlarzy - znajdą się tacy, którzy chcą sprzedać w istocie słaby towar, ale są także bardzo dobre. Nabycie potrzebnych przedmiotów nadzwyczaj w wielu przypadkach jest zredukowane do minimum, dlatego też koniecznie musimy zmienić pojmowanie przez nas bezpiecznego środowiska, jako wizji niesłychanie dużych zakupów.

Praktyka współczesna niesłychanie jasno pokazuje nam, że często wystarczy nam zakup jedynie rekomendowanego produktu, a kwestia bezpieczeństwa w naszym domu nadzwyczaj wyraźnie się zmienia. Przykładem mogą być chociażby buciki dla niemowląt (zobacz informacje), dzięki którym funkcjonowanie naszego dziecka z pewnością w znaczny sposób się poprawi. W biegu dziecka ogromnie często może bowiem dochodzić do niespodziewanych poślizgnięć, niemniej jednakże dobrej jakości buty z pewnością skutecznie zapobiegną temu procederowi. Innym przedmiotem o którym powinno się teraz wspomnieć są wszelkiego rodzaju kocyki dla niemowląt (sprawdź szczegóły na stylowedziecko.pl).

Dzięki ich zastosowaniu nasza zabawa z pociechą bezsprzecznie będzie przebiegać wyjątkowo bezpiecznie. W żadnym razie nie można generalizować! Prawda jest taka, że jeśli postaramy się, porozglądamy się, wyprawka dla noworodka (http://www.stylowedziecko.pl/WYPRAWKI-c64.html) będzie po prostu rewelacyjna. Wcale nie przesadzam. Jeśli z moim dzieckiem tak dokładnie było, zapewne u Ciebie będzie podobnie. Kiedy zorientujesz się, jak dużo masz tego typu ubrań w swoim domu, wówczas z pewnością złapiesz się za głowę – tym bardziej, że syn bardzo szybko z nich wyrośnie. Jeżeli stan takich ubrań na to pozwala, wówczas możesz je dla przykładu oddać innej mamie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 07:28:09
Tagi: Wyprawka, zabawa, kosmetyki, zakup, ubrania, noworodek