Jak zapobiegać zaparciom?

brzuch
Na podstawie: www.huffingtonpost.com
Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu drobnoustroje łatwo mogą przedostać się do pęcherza moczowego powodując stan zapalny.

Po zaobserwowaniu wymienionych przypadłości musimy bezzwłocznie udać się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych objawów, ponieważ nieleczona dolegliwość może spowodować przejście w stan przewlekły czy nawet ostre uszkodzenie nerek! Głównym elementem zapobiegania i leczenia zakażeń dróg moczowych jest przyjmowanie medykamentów. Możemy zastosować np.

lek o nazwie Urosept (http://herbapol.poznan.pl/urosept). Jest to ziołowy preparat przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek przyjmuje się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu. W profilaktyce, niezależnie od wieku, trzeba zadbać zarówno o sferę fizyczną jak i właściwą dietę. Nadwagę trzeba zrzucić, a osoby które prowadzą siedzący tryb życia np.

pracując wiele godzin dziennie przy komputerze, powinny uprawiać regularną aktywność, oraz gimnastyce dłoni i palców. - w garze trzeba rozpuścić nieco parafiny ( można ją dostać w sklepie farmaceutycznym albo stopić świecę, o ile wiemy na pewno, że jest ona wyprodukowana właśnie z tego związku chemicznego), gdy ostygnie, zanurz w roztworze palce. Zaleca się trzymać dłonie w garnku przez dziesięć do piętnastu minut. Zabieg powinno się wykonywać co kilka dni

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:39:40
Tagi: zakażenie