Nowatorskie sposoby emisji kolorowych obrazów czyli garść informacji na temat stosowanych obecnie telebimów.

Kolorowe, dynamiczne obrazy wyświetlane na kilkumetrowym monitorze to pragnienie niejednego specjalisty od marketingu. Od niedawna marzenia takie mogą się spełniać, bo w sprzedaży zaczęły się pojawiać zaawansowane ekrany LED, mogące emitować obraz o wymiarach nawet kilkunastu metrów kwadratowych. Wykorzystuje się w nich zaawansowane diody o wysokiej jasności, szerokim kącie świecenia i bardzo niezawodne.

transmisja
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnokolorowe diody łączy się w sekcje zwane pikselami - każdy z pikseli jest złożony z trzech diod, to znaczy zielonej, niebieskiej i czerwonej.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej dokładne informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj informacje (https://www.topcotton.pl/koldry-welniane-cat-202), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Sterując natężeniem świecenia poszczególnych diod ustala się równocześnie barwą świecenia całego piksela, a to właśnie widzi ktoś kto patrzy na telebim - Bielsko-Biała - telebimy. W zależności od typu matrycy i konstrukcji poszczególne piksele rozmieszczone być mogą w różnych odstępach od siebie, dzięki czemu można osiągnąć różne rozdzielczości emitowanego obrazu. Wszystkimi pikselami można też sterować niezależnie, co daje możliwość na na emisję praktycznie wszystkich obrazów.

Telebimy wytwarzane są w niezliczonej ilości odmian i rozmiarów. Najczęściej one mają modułową budowę, każdy z dużych ekranów składa się więc z kilku czy kilkunastu mniejszych - DAILYMOTION.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy www (http://zawiesiawroclaw.pl/category/pasowe), aby przeczytać inne interesujące informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij ten link!

Wykorzystując tę technikę w zasadzie nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o rozmiary, bo z pojedynczych modułów można zrealizować większość projektów. A jeżeli potrzebne będzie coś mniej typowego, to również problem da się rozwiązać, bo większość firm które produkują takie panele wykonuje także zamówienia indywidualne.

telebimy
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część paneli przeznaczona jest do pracy poza pomieszczeniami, dlatego też muszą mieć do tego odpowiednie parametry. Obudowy modułów są całkowicie odporne na wodę i wilgoć, a komponenty bez żadnego problemu poradzą sobie z pracą zarówno w wyższych jak i niższych temperaturach. Do sterowania obrazem na telebimach wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie, dostarczane razem z urządzeniem. Niektóre wersje potrzebują ciągłego podłączenia do komputera sterującego, inne mają wbudowany kontroler i pamięć, dzięki czemu są całkowicie niezależne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-26 10:01:33
Tagi: telebimy, ekrany Led