Trendy na rynku mieszkaniowym

Olimpia Port
Napisał: Grupa Archicom
Na podstawie: Grupa Archicom
W niniejszym tekście, postaramy się opisać wszystkim interesującym się kupnem mieszkania, najbardziej istotne z przesłanek, warunkujących wybór: rynek pierwotny a może wtórny. Historyczny potop nie był oczywiście jedynie kłopotem stolicy Dolnego Śląska, gdyż jej zasięg rozlał się na całą południową Polskę, a także na inne kraje, na przykład, Czechy. Wrocław jednak, z powodu bliskości Odry, ucierpiał najmocniej z dużych ośrodków miejskich. Miasto, które nie wyglądało zbyt zachęcająco nagle zostało zatopione.

Zdjęcia zalanego Wrocławia obiegły cały świat, zaniedbane miasto dotknął kolejny kataklizm. Jak się później okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, jakie doświadczyły Wrocław. Nierzadko decyzja o nabyciu lokalu mieszkalnego od dewelopera podejmowana jest jedynie na podstawie analizy przygotowanych wizualizacji realizowanej nieruchomości. Ten stan rzeczy sprawia, że osoby zainteresowane nabyciem mieszkania muszą zdecydować się na kupno „kota w worku”, a o realnych plusach i minusach lokalu dowiadują się dopiero po zakończeniu budowy.

Dzięki środkom na odbudowę Wrocław zaczął się sukcesywnie zmieniać Właściwe kierowanie miastem i funduszami przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, iż Wrocław w ciągu blisko dwóch dekad stał się wizytówką południowo-zachodniej części Polski. Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej atrakcyjnych polskich miast, co więcej, w wielu rankingach przegrywa tylko z Warszawą. Wrocław zyskał swój niepowtarzalny charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie.
Napisał: ell brown
Przy wyborze warto rozważyć pewną liczbę kluczowych czynników: bliskość marketów, dojazd, ewentualne miejsce parkingowe lub jego brak.

Sporo zależy tu od indywidualnych wymogów, jak również od gustu klienta. Ważne, aby nowe mieszkania cechowały się istotną dbałością o nawet najmniejsze detale, dotyczące gniazdek, sposobu poprowadzenia kabli czy instalacji wodnokanalizacyjnej (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe). Następną rzeczą, której potrzeba się koniecznie przyjrzeć wybierając najlepsze mieszkania Poznań są sprawy ściśle finansowe, powiązane często chociażby z bezpieczeństwem przeciwpowodziowym. Najlepiej nie żałować pieniędzy na nabycie mieszkania w dobrej dzielnicy.

Bezpieczniej bywa zapłacić kilka tysięcy złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się lepszym prestiżem lokum. Rozeznani najwygodniej przeprowadzić w Sieci. Portale internetowe mają wiele ofert mieszkaniowych (np. http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe).

Dzięki temumożna wstępnie sprawdzić, na co można wydać pieniądze, w jakim stanie i w jakiej części miasta. Ten sposób z reguły wystarcza i pozwala osiągnąć sukces na rynku nieruchomości. Można też korzystać z pomocyagentów nieruchomości – ich wskazówkisą często naprawdę niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:46:35
Tagi: rynek pierwotny, Wrocław, nieruchomości