Bolączki społeczeństwa starzejącego się

babcia
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj sporo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba współczesnych czasów. Nie da się ukryć, że mnóstwo czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi zakładać okulary. No właśnie, zadbane, ponieważ powinno się wszakże troszczyć o cenne życie, jakie posiadamy. najbardziej obiecującą drogą do regularnego monitorowania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. Jego działanie polega na elektrycznej aktywności, którą otrzymujemy dzięki elektrodom umieszczonym na skórze klatki piersiowej. Badanie tego typu sprawdza ocenę rytmu, a jednocześnie częstotliwości pracy serca.

udaje jej się odkryć uszkodzenie mięśnia sercowego (u osób, które np. doświadczyły zawał serca). W tamtym czasie, inaczej aniżeli dzisiaj, porodówki były przeciążone, dzieci przychodziło na świat taka duża ilość, iż były wszędzie, wzbogacały krajobraz, świadczyły o siłach witalnych odrodzonego po wojnie narodu. w dzisiejszych czasach miast zapchanych porodówek mamy coraz mocniej oblegane oddziały geriatryczne (więcej). Geriatria, czyli dział lekarski zajmujący się osobami starszymi obecnie ma swój czas. niska skala narodzin to nie tylko efekt przemian, jakie zaszły. Lata 90.

to okres kapitalizmu i pogoni za finansowym spełnieniem, skończyła się polityka prorodzinna, a to początek przemian – deficytu narodzin. Dzisiaj obserwujemy skutki. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka miażdżycy jak też monitorowanie poziomu cholesterolu. Co można samemu zrobić dla poprawy stanu swojego zdrowia? Przede wszystkim dbajmy o rozmaitość konsumowanych
zabiegi chirurgiczne
Napisał: Phalinn Ooi
Na podstawie: http://www.flickr.com
produktów. Zjadajmy zawsze 4-5 dań dziennie. Bogaty jadłospis zapewni, iż dostarczamy sobie wszystkich nieodzownych składników odżywczych. A dzięki częstym posiłkom przyspieszamy przemianę materii a także lepiej monitorujemy ilość konsumowanego pokarmu.

Podstawą diety powinny być mało przetwarzane artykuły zbożowe, a więc płatki żytnie bez dodatku cukru, grube kasze: gryczana, jęczmienna, jaglana, pełnoziarnisty ryż, razowe pieczywo. Produkty owe stanowią doskonałe źródło węglowodanów złożonych, spożywanie ich zapobiegnie wahaniom cukru we krwi. Jedzmy warzywa strączkowe i owoce dostatnie w błonnik pokarmowy. Najlepiej warzywa i owoce konsumować w formie surowej. Szczególnie wartościowe są warzywa korzeniowe oraz strączkowe a także owoce dostatnie w pektyny, dla przykładu owoce jagodowe, cytrusy, jabłka, zapewniające błonnik , który posiada własności obniżające stężenie cholesterolu . Unikajmy cukru i słodyczy . Unikajmy tłuszczów zwierzęcych.

Jedzmy ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Ograniczmy spożywanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Preferować powinno się olej rzepakowy, lniany, oliwę z oliwek i nasiona w rodzaju nasion z pestki dyni i słonecznika oraz orzechy. To nadmiar złego cholesterolu jest winien niedrożności tętnic. Kuracją powikłań miażdżycy zajmuje się wielu lekarzy specjalistów, między innymi chirurg naczyniowy. Przeważnie operacje naczyniowe polegają na udrożnieniu bądź ominięciu zatkanego fragmentu tętnicy. Operacja taka likwiduje lub redukuje symptomy niedokrwienia jednakże nie leczy samej choroby, która jest chorobą przewlekłą. Jeżeli pojawi się konieczność podobnej operacji, trzeba poszukać wprawnego chirurga. Koniecznie musi to być chirurg naczyniowy. Poszukiwania możemy zacząć od przejrzenia bazy chirurgów w sieci. Starczy w Google wpisać hasło: chirurg naczyniowy Warszawa (lub poszukać pod adresem: opinie o chirurgach naczyniowych z Warszawy), (jeśli poszukujemy lekarza ze Stolicy).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:50:56
Tagi: Geriatria, cholesterolu, krwi, chirurga