Nie ma tak doskonałego miejsca jak nasze mieszkanie

Dziewczyna z balonem
Napisał: Carol VanHook
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pochłania nas praca, mamy inne zmartwienia, co najgorsze, nie mamy czasu na nic, tym bardziej, by zatroszczyć się o nasz dom. A przecież to nasza ostoja, bezpieczna przystań, miejsce, do którego chcemy wracać. Gdziekolwiek jesteśmy, chcemy zawsze, żeby wrócić tam, gdzie jesteśmy u siebie.

Nieprzypadkowo mawia się, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu. Pozwala ona na pieczenie i duszenie mięsa oraz przeróżnych dań jednogarnkowych (rybnych, warzywnych itp.) zarówno na kuchence, także w piekarniku (poza pojedynczymi typami).
deser
Napisał: KOTÁNYI
Na podstawie: KOTÁNYI
Przygotowując posiłek, powinno się na moment przystanąć i przemyśleć jak nasze babcie, i pozostałe panie domu jeszcze kilkanaście lat temu, dawały sobie radę bez urządzeń, naczyń, jednym słowem niezbędnego wyposażenia kuchennego.

Współczesne gotowanie, smażenie, wędzenie czy pieczenie jest o wiele łatwiejsze. Wszystko co w danej chwili potrzebujemy, możemy w szybki i prosty sposób, zaopatrzyć się w pierwszym napotkanym markecie. Jest to dla licznych młodych osób jest sporym ułatwieniem. Dom tworzy przede wszystkim rodzina, to osoby bliskie naszemu sercu, to mąż czy żona czekający na nas już od progu, to dzieci rozrabiające, to babcia i dziadek w spokoju siedzący przed telewizorem.

Dom to małe szczegóły, które tylko my dostrzegamy – dziura w ścianie, plama na suficie, to krzywa i skrzypiąca podłoga. Dom to niedoskonałości, przecież , jeśli wszystko byłoby doskonałe, wiałoby nudą, nieprawdaż? Dom to uwielbiane przez nas drobne rzeczy. Mogą to być figurki i książki w pokoju gościnnym, mogą to być foremki do pierników (dla przykładu: formy do pierników na garneczki.pl) czy blacha do makowca (dla przykładu: forma do wypieku makowca), które nieodparcie kojarzą nam się z naszym dzieciństwem, kiedy oczekiwaliśmy, aż pyszności się w końcu upieką, a zapach roznosił się po całym domu. Teraz z wielką radością i z sentymentem rytuał ten powtarzamy i widzimy, że nasze dzieci także to czują – tą radość przeplataną z oczekiwaniem.

Cieszy nas to, bo dom to wreszcie małe radości, o które tak ciężko w bezlitosnym, zabieganym świecie, gdzie nie ma czasu na drobne gesty i małe przyjemności, gdzie można przepaść niczym kamień w wodę... Dom to my, to nasze wnętrz i obietnica, że choćby świat walił się nam na głowę, wszystko będzie dobrze. Jeśli posiadamy swój dom, zawsze wszystko musi się ułożyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-27 08:04:31
Tagi: szczegóły, niedoskonałości, małe przyjemności