Kwasy omega-3 - czy warto je zażywać? Mamy dobre rady dla poszukujących dobrych wiadomości

omega-3
Napisał: Health Gauge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dieta dopracowana przez doktor Budwig zbiega się z obowiązująca piramidą żywieniową. Bazuje na najzdrowszych składnikach odżywczych, natomiast jej zbilansowanie przypomina bardzo reguły diety śródziemnomorskiej. Ma mnóstwo antyoksydantów i kwasów omega-3. Właściwe okażą się też posiłki, które mają olej lniany. Błonnik oraz węglowodany złożone także powinny być zawarte w produktach.

Podstawią tej i innych diet jest przede wszystkim zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych, a więc przede wszystkim rezygnacja z przetworzonych produktów.
zdrowie i dieta
Napisał: Jorge Elías
Na podstawie: http://www.flickr.com
Johanna Budwig była niemiecką uczoną, badającą przede wszystkim działanie diety z dużą zawartością kwasu Omega-3 na zdrowie człowieka. Dieta ta jest z dobrymi skutkami wykorzystywana również dziś. Jej efekty są często zaskakująco pozytywne. Często wspominana jest jako część terapii nowotworów.

Tego typu działanie nie jest na razie dostatecznie potwierdzone naukowo. Bez wątpienia jednak można powiedzieć, że dieta oparta na tak zwanym oleju budwigowym jest niezwykle pozytywna dla organizmu zarówno osób zdrowych, jak i cierpiących na różnego rodzaju choroby. Dlatego zalecane jest stosowanie jej również na co dzień. Zgodnie z opinią samej doktor, oleje tego rodzaju wykazują lecznicze właściwości. Powinno się je trzymać w temperaturze do 10°C, ponieważ jedynie w takich warunkach zachowują pełną wartościowość.

Jest to bardzo istotne przy olejach oryginalnych, ponieważ podrabiane przygotowywane są z nasion genetycznie modyfikowanych. Tak zwany olej budwigowy, który swoją nazwę wziął od nazwiska autorki tej diety, jest przygotowany w specjalnym termicznym opakowaniu. Jedną z najlepiej rozpoznawanych diet, które właśnie wykorzystują ten olej w połączenie z serem, jest dieta dr Budwig --> Spróbuj efektywną nowość. Stwierdza się, iż głównie chroni ona przed nowotworami, nie mniej udowodniono również, iż dobrze wspiera w walce z kilkudziesięcioma chorobami cywilizacyjnymi, jakie męczą współczesnych ludzi. Co istotne, dieta ta wspiera się szczególnie na przedmiotach w pełni ekologicznych, które również mają duże znaczenie dla jej działania.

I choć w naszym kraju jest jeszcze dość słabo rozpowszechniona, to systematycznie zaczyna się to odmieniać, zwłaszcza że właściwie jest poznana u naszych zachodnich sąsiadów, do których przecież zazwyczaj jeździmy. Olej budwigowy tłoczony na zimno jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który ma bardzo korzystny wpływ na organizm. U osób zdrowych pomaga w skupieniu i koncentracji, stanowi również idealne wsparcie dla kobiet ciąży. Jeżeli chodzi o choroby, udowodniono pozytywne oddziaływanie oleju budwigowego w przypadku wielu schorzeń. Są to przykładowo schorzenia związane z działaniem serca, jak na przykład nadciśnienie czy miażdżyca. Poza tym składnik ten bywa niezwykle pomocny w przyspieszaniu dochodzeniu do zdrowia po ciężkich schorzeniach. Działa także w przypadku cukrzycy i wielu innych chorób. Przy nowotworach jest pomocny przy chemio- i radioterapii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-25 08:36:58
Tagi: posiłki, węglowodany, Omega-3, choroby, oleje, ekologia