jaki rodzaj zabaw edukacyjnych będzie odpowiedni dla naszego dziecka

Napisał: Stablo
Gry edukacyjne są stałym elementem w prawidłowym wychowaniu pociechy. Dzięki ich aspektom edukacyjnym wpływają na rozwój zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także idealna okazja, by spędzić jeszcze wiecej czasu z maluchem, a także doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, wybraną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od najmłodszych lat uczyć dzieci rozmów o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych krajów.

Plusem gier edukacyjnych jest również odciągniecie od czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.
Dla najmłodszych nie jest to proste, powinno się im w tym pomóc. Szeroko dostępne |w sklepach kolorowanki dla dzieci dzięki zaznaczonym kształtom, pomogą nauczyć się wykorzystania całej kartki, a także dokładnych ruchów motorycznych palców. Do kupienia są w rozmaitych wariantach i nierzadko dopasowuje się je do ilości lat dziecka.

Inne mogą zwrócić uwagę sześciolatka, przykładowo kolorowanki kucyki albo muminki, a inne maluchów – bazujące na nieskomplikowanych kształtach. Zrozumiałe jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej interesować dziewczyny, choć nie jest to reguła. Grupa chłopców w pewnym wieku nie przepada zarobotami i woli dziewczęce zabawy. Nie powinno się tym martwić, ale bardziej pokazać jak rozumiemy swoje dziecko i co je interesuje.

Gry dla przedszkolaków mają na celu kształtować i rozwijać początkowe pasje pociechy w wieku przedszkolnym. To dużo różnych gier, zabaw oraz łamigłówek logicznych, które nauczą przedszkolaka rozwiązywana problemów, podejmowania właściwych decyzji oraz co najważniejsze pracy w grupie. Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność ramion. Zabawy angażujące ręce i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić.

Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie udawało się maluchowi jeszcze efektywniej. Innym rozwiązaniem starym, jak świat są kolorowanki Te malunki przedstawiające najczęściej bohaterów opowieści, zjawiska pogodowe lub zwierzęta, nauczają dzieci barw i są motywacją do malowania pierwszych samodzielnych malunków. Maluchy uwielbiają spędzać czas w sieci. Tu mają możliwość malowania i grania w różne gierki i gry dla pięciolatków.

Sporo rodziców zadaje pytania czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Warto jednak mieć na uwadze, że współcześnie przestrzeń wirtualna stała się naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Sieć i wirtualne otoczenie daje sporo możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych pociech.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-23 08:29:28
Tagi: wiek, dziecko, kominiarz, palec, dzieci