Spis posiłków pani karmiącej piersią

Śmiejące się dziecko
Napisał: Brian Fagan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktycznie bio produkty nie jest tanie. Jakość kosztuje, ale tutaj też są pewne granice. Popularność sztucznie podnosi ceny towarów. Wszystko się jednak powoli zmienia, bo zdrowe jedzenie można kupić w dyskontach spożywczych. Na dodatek, mleko kobiety posiada w sobie wszystkie elementy, jakie są niezbędne maluchowi – pełen pakiet witamin i mikroelementów.

Powszechnie wiadomo jednakże, że to co je karmiąca kobieta ma istotny wpływ także na zdrowie noworodka. Jak w takim razie powinna wyglądać jej dieta? Czy naprawdę powinna być ona związana z wyłączaniem poszczególnych potraw?
jagody acai
Napisał: Eli Duke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jagody pochodzą z Brazylii i wykazują działanie, które pozwala na oczyszczanie ludzkiego organizmu z zalegających w nim oraz niekorzystnych dla zdrowia toksyn. Zanieczyszczenia obecne w wodzie bądź powietrzu przyczyniają się do wzrostu zagrożenia toksynami, w związku z tym wykorzystanie tego rodzaju produktów jest naprawdę wskazane. Sok posiada bowiem nadzwyczaj wysokie stężenie antyoksydantów, które również hamują procesy starzenia się. Na dodatek, regularne przyjmowanie soku może oddziaływać na ludzką witalność oraz chęć do regularnego uprawiania wysiłku fizycznego.

Jagody mogą też minimalizować ilość cholesterolu w ludzkim ciele, a dzięki temu, redukują ryzyko potencjalnych chorób wieńcowych. Mają również działanie antynowotworowe (dowiedz się więcej o soku z acai). Niektórzy tłumaczą, że najlepsze śniadanie to skibka chleba z wędliną, do tego mleko, albo sok owocowy. Inni polecają płatki owsiane zalane mlekiem, a po wszystkim jabłko, lub banan, który zagwarantuje nam witaminy. Są jeszcze tacy, którzy lubią na śniadanie twarożek ze szczypiorkiem, herbatę owocową oraz sucharka.

Prawda jest taka, że każdy musi poszukać swojego optymalnego zestawu, takiego po którym z jednej strony będzie czuł się syty oraz pełen sił, a z drugiej nie będzie miał wrażenia, że jest ciężki, zmęczony oraz że już właściwie na nic nie ma sił (więcej propozycji). Konieczne jest jednak, aby tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety. W takiej sytuacji bowiem mogą pojawić się rzeczywiście duże problemy. Kiedy rodzice zanotują jakiekolwiek widoczne objawy i zaczynają podejrzewać, że ich pociecha jest uczulona na określony rodzaj pokarmów, w takim razie powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona głównie na wyłączeniu tych rzeczy, które podejrzewa się o wywołanie niechcianej reakcji.

Jeżeli taki krok przyniósł efekt, wtedy nie należy ich kolejny raz włączać do diety, chociaż przez jakiś czas (dieta karmiącej mamy na ekoj.pl). Zakup typowego twarogu, lub też jabłka, przestaje być więc banalny, kiedy myślimy o zdrowiu dzieci. Większość mam uznaje tylko specjalne sposoby odżywiania swoich maluchów, od od wczesnego dzieciństwa zdrowo karmiąc. Posiłki dla niemowląt przygotowujemy wyjątkowo starannie. Nie da się ukryć, że na tym etapie najważniejsza jest jakość.

Pierwszym problemem może okazać się mleko dla niemowląt – to skład i receptura odgrywają kluczową rolę. Kilkumiesięczne potrzebuje zróżnicowania posiłków, a w diecie powoli muszą pojawiać się nowe składniki. Organiczne produkty uzupełniające to także kaszki dla niemowląt, ale powoli wkraczają też zupki, mięso, jajka i ryby (więcej na ten temat tutaj).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 08:39:44
Tagi: witamin, zdrowie, sok, jagody, Diety, Produkty, jajka