Jest kilka rzeczy, które wspomogą wywiązać się z jakiejkolwiek modowej opresji, muszą znaleźć się w szafie każdego mężczyzny

koszule flanelowe
Taką bazą jest granatowy garnitur. To odcień, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Co więcej jest odpowiedni na każdą okoliczność. Koszula, niby tak nieskomplikowany element w męskiej szafie, również może nam sprawić nie lada problem przed udaniem się do sklepu. O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Czy jeśli temperatury latem sięgają 40 stopni i więcej możemy brać ślub w koszuli z krótkim rękawem? Pod żadnym pozorem.

Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Cóż, sporo mężczyzn tak chodzi w Polsce, mimo wszystko w świecie to nie funkcjonuje. W razie upałów idealnie jest, jeśli mężczyzna latem ma dobrą gatunkowo koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza. Dobierając formalny strój, bywa, że nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę.

Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na paski skórzane (szeroka oferta), z dużymi klamrami. Kolor może celowo wyróżniać się na tle stroju. Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który przeważnie stanowi akcent demonstrujący charakter mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. To logiczne, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca.

Musimy dlatego zainwestować w parę znakomitych jakościowo krawatów, gdyż będzie to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy: krawat musi być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli. Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj pole manewru mamy szerokie. Kompletując formalny strój, bywa, że nie pamiętamy o doborze właściwego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć.

Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski skórzane (kontynuuj na koszule-meskie.sklep.pl), z większymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo kontrastować z innymi częściami garderoby. W kwestii krawata, najbardziej odpowiedni w zestawieniu z koszulą jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy intensywnym kolorem. Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. W kształcie samochodu, gitary... Każdy mężczyzna znajdzie model zgodny ze swoją profesją, hobby i stylem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:34:14
Tagi: garnitury, koszula, paski, mężczyzna, hobby