Jak odpowiednio przygotować się w własne dziecko do przyjęcia pierwszej komunii?

dziewczynka podczas pierwszej komunii
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto mieć świadomość, że to to od nas zależy, jak zostanie przeżyta Pierwsza Komunia przez nasze dziecko. Dyskutujmy z nim o tym i wytłumaczmy mu sens tego wydarzenia, jego wymiar duchowy. Opracujmy listę niezbędnych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy byli ważni dla naszego dziecka. Zaproszenia możemy wykonać sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było niepowtarzalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i razem z naszą pociechą opracujmy indywidualny, pozbawiony schematyczności tekst. Oddając gotowanie fachowcom mamy przekonanie, że przysmaki będą dobre i pasujące do okazji. Ale to jest sprawa dorosłych.

Dzieci mocniej przejmują się swoim wyglądem. Zwłaszcza dziewczynki, którym pragną się piękne, białe, suknie na uroczystość komunii. Identycznie jak w przypadku sukien ślubnych, na rynku jest duży wybór sukienek do komunii. O tym, jakie mogą być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko nasze córki. Często robi się w ten sposób, iż rodzice wspólnie wybierają stroje liturgiczne, a więc tzw. alby. Sprawne zakupy, chociażby czegoś takiego jak wianki komunijne, nie zalicza się do spraw prostych.

Gruntowne przejrzenie reklam ubrań dedykowanych na pierwszą Komunię Świętą to na pewno świetny sposób, aby prosto ,a także zorientować się w produktach firm oferujących ciekawe stroje na tą uroczystość. Doskonałym przedsięwzięciem jest nabycie sukienek lub alb komunijnych, które odznaczają się niezwykłą jakością ich wykonania. Perfekcyjne sklepy z takimi strojami posiadają nadzwyczaj ogromny asortyment dodatków ,a także wszelkich cudownych pamiątek powiązanych właśnie ze świętowaniem Pierwszej Komunii Świętej. Wiele firm oferujących atrakcyjne alby komunijne da się znaleźć w Internecie. Oferują one przykładowo proste alby komunijne, nadzwyczaj gustowne garnitury oraz peleryny komunijne. Wybór takich ubrań należy jednak poprzedzić zmierzeniem dziecka w pasie oraz na wysokość. Najlepiej wszelkie tego rodzaju stroje kupować tak, aby dziecko mogło wygodnie i bez żadnych trudności w komfortowych warunkach przymierzyć w spokoju odpowiedni ubiór pierwszokomunijny - skontaktuj się. Zadajmy sobie pytanie: czy prezenty to najważniejsza rzecz w tym święcie? Czy komputer, iphone, quad lub play stadion sprawi, że przeżyjemy je radośniej? Podyskutujmy o tym z naszym dzieckiem, wytłumaczmy mu, że pierwsza komunia to przeżycie przede wszystkim duchowe, a nie materialne.

Poprośmy rodzinę, by zdecydowała się na zakup skromnych, ale cennych pod względem emocjonalnym prezentów, które pozostaną ważną pamiątką na wiele lat. Złoty łańcuszek lub medalik, piękne wydania książek, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną stroną pasują do powagi tego święta. Jeśli rodzina da dziecku prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy ją na edukację naszego dziecka, np. kurs językowy. Musimy jednak szczerze porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie czuło się gorsze na giełdzie prezentów, jaka po pierwszej komunii jest uprawiana w szkole. Nasze dziecko na pewno jest już dostatecznie dojrzałe, by to zrozumieć, a wspólnie podjęta decyzja bez wątpienia wzmocni jego charakter. Unika się wtedy kłótni wśród samych pociech, które potrafią być dla siebie okrutne.

Jedna dziewczynka może wyśmiać inną za „niemodną kreację”. W przypadku szat liturgicznych taki problem odpada- wszystkie dzieci wyglądają identycznie. Jeżeli jednak nie ma obowiązku zakupu alby, trzeba uważać, by nie przeginać ze stylizacją. O ile w przypadku chłopaka to nie jest problemem, smoking i po sprawie, to już przy córce czasami ponosi nas fantazja. Zapominany,że mamy do czynienia z dzieckiem i sprawiamy naszym córkom kreacje godne królewny.
Napisał: Superfoto.pl
Wiele sukni komunijnych przypomina ślubne. Falbanki, tiule, kokardy i wstążeczki- miejmy na uwadze, że dużo nie zawsze znaczy dobrze. Buty również powinny być skromne i nie na obcasie. Nie przesadzajmy także z fryzurami. Komunia to nie rewia mody i nasza córeczka nie musi mieć na główce wymyślnych upięć. Trzymajmy się zasady, iż im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie powinien zasłaniać ducha tego doniosłego wydarzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-19 07:41:26
Tagi: zaproszenia, stroje, zakupy, uroczystość, dziecko, medalik, alby, moda