Okres wakacyjny… I co wtedy z dziećmi?

Występ taneczny
Napisał: Tom Godber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Udowodniono wielokrotnie, że najbardziej wskazanym wiekiem na rozwijanie swoich zainteresowań i odkrywanie talentów jest wczesny etap szkolny. Wówczas dzieci mają dużo czasu z uwagi na to, że najczęściej zajęcia kończą stosunkowo wcześnie, a zadań domowych nie ma tak wiele jak na kolejnych etapach. Wówczas właśnie warto posłać dziecko na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Powinno się jednak pamiętać, by wszystko robić zgodnie z wolą i upodobaniami pociechy Jasna sprawa, w przypadku, gdy twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to dobry pomysł? Co będzie robiło? Zawoła przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a na myśl przyjdą im durne pomysły? Taki scenariusz jest dość realny, bo nastolatek musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne pomysły.

Właściwe nie ma w tym nic złego, przecież po to ma wakacje i ferie, by się wyszaleć, rok szkolny dobiegł końca, podczas, którego wytrwale zakuwał na jak najlepsze stopnie, a obecnie powinien trochę wyluzować. Wszystko się zgadza, ale bez przesady, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś szkolenie to nic złego się nie stanie, ba, skorzysta dzięki temu. Zobacz informacje o ofercie zajęć na ->http://www.pozaszkolne.pl/Zajecia-muzyczne-dla-dzieci,n,363,1.aspx W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji mamy zagwarantowaną 100% uwagę i skupienie lektora na uczniu oraz wygodę i elastyczność dotyczącą miejsca i formy zajęć.
nauka pozaszkolna
Napisał: World Literature Today
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sytuacji gdy dziecko w pierwszych latach życia nie jest zainteresowane nowym językiem, wskazane jest tę decyzję odłożyć na później.

Może warto obrać inny kierunek i przekonać się czy dziecko nie wykazuje zdolności muzycznych? Przyjemna i skuteczna nauka gry na pianinie rozwieje nasze wątpliwości. Badania wskazują, iż obcowanie z muzyką we wczesnym dzieciństwie, wspiera rozwój zdolności matematycznych. Muzyka doskonali i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem. Kiedy nadchodzi wakacyjny czas, a my nie mamy możliwości wysłać naszych pociech do dziadków na wieś, zaczyna się zastanawiać, co będą robiły przez tyle wolnych dni w mieście.

Dobrze, że zawsze są ludzie z głową na karku, które organizują w wielu miejscach różnego typu gry i zabawy, zajęcia artystyczne dla dzieci. Jednak, jeżeli nasze dziecko kilkanaście lat może nie chcieć chodzić wraz z młodszym bratem uczyć się układać orgiami. Dlatego dobrze jest znaleźć zajęcia, które będzie odpowiednie dla dziecka niezależnie od wieku i tak przychodzi nam na myśl nauka tańca dla dzieci. Uczenie się tańca to genialny pomysł na wspólne spędzanie wolnych dni dla młodszych i starszych dzieci.

Podczas wakacji takie zajęcia odbywają się czasem kilka razy w tygodniu, a w pozostałe dni dzieci będą mogły próbować swoich sił tańcząc w domu. Jeśli znajdziemy rzeczywiście dobrego instruktora, to sprawi on że u naszych dzieci zakwitnie miłość do tańca. A jak wiadomo, jeśli dziecko ma jakąś hobby to nie ma czasu na myślenie o głupotach, bo jest zajęte tym, co uwielbia robić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 08:25:16
Tagi: gry komputerowe, nastolatek, Ferie, korepetycje, język, hobby