Obozy konne

Agroturystyka na Kaszubach
Napisał: www.nakaszubach.pl
Na podstawie: www.nakaszubach.pl
Gdy zechcemy zaproponować naszemu malcowi nieco rozrywki, wskazane jest zastanowić się nad jakimś ciekawym wyjazdem zorganizowanym. W sieci, na stronach www nierozerwalnie związanych z tematyką obozowo-kolonijną, wyszukać możemy sporo wyjazdów tego typu. Dzieci w rozmaitych przedziałach wiekowych ochoczo ruszająkolonie konne. Do wyboru jest wiele wolnych terminów.

Na portalu można również zaznajomić się z opiniami innych rodziców, jacy wysyłają swoje dzieci na takie wczasy.
Agroturystyka na Kaszubach
Napisał: www.nakaszubach.pl
Na podstawie: www.nakaszubach.pl
Jeździectwo to więcej niż sport utrzymujący dziecko w dobrej formie fizycznej i dający zajęcie w czasie wypoczynku. Jazda konna pozwala odczuć odpowiedzialność za konia, o którego trzeba starannie dbać. Dziecko uczy się zasad bezpieczeństwa w trakcie jazdy, poznaje też sposoby dbania o konia, czy nawet pomaga w nauce innych dzieci.

Funkcjonowanie blisko natury pozwala dziecku odetchnąć. Decydując się na kolonie konne (więcej: patataj.com) mamy możliwość w naszym maluchu przebudzić prawdziwą pasję oraz miłość do zwierząt. Wyjazdy dobre dopasowane do wymagań dzieci w określonym wieku nie są kosztowne, natomiast dzieciom sprawiają sporo radości. Najmłodsi mogą podczas nieobecności rodziców nauczyć się wiele, dlatego tak niesamowicie istotne jest wpajanie dzieciom od najwcześniejszych lat podstawowych zasad życia razem z innymi.

Rówieśnicy dogadują się w czasie kolonii znakomicie, a znajomości przeistaczają się często w przyjaźnie. Polecanym ośrodkiem proponującym swoim klientom obóz jeździecki jest między innymi Szkoła Jazdy Konnej Patataj. W wyjazdach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w prawie każdym przedziale wiekowym, a jazdy są perfekcyjnie odpowiednie do wymagań wybranych grup wiekowych. Ośrodek jest jednym z największych klubów w okolicach warszawy.

Wyjazdy razem z rówieśnikami to dla maluszków niesamowicie ciekawa sprawa. Wyjazdy dla maluchów, takie jak właśnie kolonie konne, dają się zapamiętać na długi czas. Codzienne przebywanie w czasie kolonii ze zwierzętami uczy więcej niż czytanie książek. Zwierzęta odczuwają, dokładnie tak samo jak ludzie, o czym nawet najmłodsze dzieci dobrze wiedzą. Świadomość uczuć drugiej osoby czy bliźniego sprawia, ze nawet maluchy uczą się rozpoznawać emocje oraz we właściwy sposób się zachowywać.
Wyświetl większą mapę

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 08:25:17
Tagi: wyjazdy, kolonie, wczasy, bezpieczeństwo, dzieci, konie