Odkryj sztukę dobrego gotowania

jedzenie na stole
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach nawet staruszkowie, tzn. tacy powyżej 80-tki, nierzadko korzystają z komputera. Choć prawda jest taka, że wśród tej starszej części naszego społeczeństwa w dalszym ciągu zauważyć można znaczącą ilość takich osób, które są całkowicie wykluczone. Zatem nie mają komputera i nieograniczonego dostępu do Sieci.

Najzupełniej nie trzeba bać się, bądź co bądź, nie takiej młodej już technologia. W tym tekście zapewne osoba, którą zainteresowała bardzo tajemnica wiedza komputerowa, i tak nie znajdzie za wielu niespodzianek, lecz to bez cienia wątpliwości może być ciekawa lektura.
Beza, deser
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Prawda jest taka, że nawet taki człowiek, który do teraz ogólnie bardzo stronił od gotowania, wreszcie ma możliwość nauczyć się gotować. Lazania, zupa pomidorowa, pieczeń czy sałatka śledziowa z ziemniakami w zasadzie nie są przesadnie ciężkie do zrobienia.

Naturalnie rozchodzi się o tych "kucharzy", którzy posiadają większe doświadczenie w kwestii kucharzenia. Użyteczne jest dziś nie jedynie posiadana w głowie wiedza, lecz raczej to, w jaki sposób da się z niej czynić praktyczny użytek. Idąc takim tropem ogrom portali stawia teraz na rozliczne strony z wskazówkami użytecznymi dla każdej osoby. Jakie mimo to na przykład mogą być to porady i jak się wśród nich poruszać? Bardzo często jest tak, że choć bardzo trudno uwierzyć nam w swoje możliwości, to można śmiało powiedzieć, iż dosłownie każdy człowiek, i to niezależnie od płci, ma okazję przyrządzić fantastyczny posiłek.

Odnośnie tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości - nawet ta osoba, która sądzi, że jeżeli ledwo co przyrządzi sobie na śniadanie jajko na sadzono, to niby jak mogłaby myśleć o trochę bardziej wymyślnych przepisach na dania, w żadnym wypadku nie może zakładać czarnego scenariusza. Spokojna głowa, gotowanie naprawdę nie jest niemiłosiernie skomplikowane. Motywacja jest ważnym czynnikiem - z jakich powodów warto nauczyć się gotowania? Jeśli w grę wchodzi motywowanie faceta: no cóż, facet, który świetnie wie jak zrobić bezy, lazanię albo smaczne danie z koreańskiej, hiszpańskiej lub francuskiej kuchni, znacząco powiększa własne szanse na zarwanie ślicznej oraz wartościowej kobiety. Przecież panie potrafią docenić gentelmena, który umie gotować.

Zapewne byłyby jeszcze bardziej pocieszone, gdyby po posiłku facet wziął się za mycie naczyń...
chińska zupka
Napisał: La Japonie facile
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasami nawet z pozoru łatwe dania takie jak przykładowo jabłka w cieście mogą od nas wymagać skorzystania z odpowiedniego przepisu. Naprawdę warto więc poświęcić na to nieco czasu, ponieważ takie rzeczy będą mogły sprawić, że wszelkie gotowane przez nas potrawy będą po prostu smakowały dużo lepiej. Wszystko to doskonale pokazuje również, jak niezwykle pasjonującym zajęciem potrafi być niekiedy zwyczajne gotowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 08:11:46
Tagi: technologii, gotowanie, porady, posiłki, przepisy, dania