Czy faktycznie na pewno warto pić kawę?

Filiżanka kawy
Napisał: Ahmed Rabea
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Nie od dziś wszyscy wiedzą, że kawa to jedna z najpyszniejszych używek i w dodatku jest całkowicie legalna. Oczywiście nie podaje się kawy malutkim dzieciom, ale nikt nie dziwi fakt, że nastolatkowie sięgają po ten pyszny napój. Jeżeli jednak mamy ochotę poczuć prawdziwy smak kawy powinniśmy mieć w domu kawę ziarnistą. Kawa palona daje możliwość stworzenia pysznego napoju, który na sto procent rozbudzi nasz umysł i pobudzi nasze ciało. Wiadomo, że na naszych rodzimych stołach bardzo często ląduje kawa mielona jak też kawa rozpuszczalna. Ale żadna z tych kaw nie daje możliwości wydobycia tak cudownego aromatu jak świeża kawa palona.

Oczywiście, jeśli mamy kawiarkę to tuż przed przyrządzeniem kawy musimy nasze palone ziarna zmielić. Ludzie pijący kawę, wiedzą bardzo dobrze, że ten smak i aromat jest nietuzinkowy. Ci ludzie wiedzą, że parzenie jak i picie kawy to celebrowanie tego, co najlepsze. Kawowe plantacje na terenie Mozambiku są uważane za najlepsze na świecie. Kawa z Mozambiku to ta, której przyszło dojrzewać w perfekcyjnych warunkach. Dziś kawę z Mozambiku można dostać w większości sklepów, więc możemy sami przygotowywać sobie filiżankę z tym cudownym napojem.

Oczywiście dobrze jest najpierw poznać tajniki właściwego parzenia tej kawy, żeby nie straciła ona niepowtarzalnego smaku, który powinien wydobyć się ze świeżo palonych ziaren.
Deser kawowy
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Prawda jest taka, że nawet gdyby poranna kawa nie sprawiała, iż nareszcie będziemy sporo się czuli, tak czy siak byłaby jednym z najbardziej popularnych napojów. Ostatnimi czasy nawet w Dalekiej Azji - Chiny czy Japonia, kawa jest coraz chętniej spożywanym napojem. Generalnie wielkim atutem kawy jest to, że najzwyczajniej w świecie jest niesamowicie pyszna. Przykładowo kawa świeżo palona, chociażby z Kolumbii, powoduje, iż wreszcie człowiek ma okazję wypić coś pysznego. Bardzo często tak naprawdę ludzie nawet nie mają pojęcia jak smakuje w 100% prawdziwa kawa (http://www.palarniakawyelephant.pl/?q=node/32).

Palarnie kawy muszą dbać o to by ziarna zostały wypalane z ogromną dbałością o wszystkie aspekty. Dzięki temu kawa, które pojawia się na sklepowe półki cieszą nasze kubki smakowe, a nasz nos cieszy się niepowtarzalnym aromatem. Wybór pośród kaw arabica na sklepowych półkach jest naprawdę duży. Można wybierać te tańsze i mniejszych opakowaniach, albo postawić na duże opakowanie. Jednak, jeśli chcemy kupić naprawdę dużą kawy powinniśmy, gdy znamy jej smak. Nie ma co kupować kawy na podstawie reklamy.

Lepiej samemu sprawdzić czy dany smak nas przekonuje. Jeśli tak wtedy możemy śmiało kupić dużą kawę, jeżeli nie powinniśmy dalej szukać idealnej kawy arabskiej, która nas zachwyci.
kawa
Napisał: Sokoban CN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kawa ma zdolności, o których mało, kto wie, jest świetnym antyoksydantem, oznacza to, że właściwie zaparzona pomaga nam się pozbyć wolnych rodników. Tak, więc poza celebrowaniem samego picia kawy, istotne jest jej parzenie. Tak, więc wiele osób, które lubią wypić dobrą kawę rezygnuje z różnego rodzaju kaw, które można kupić w automatach, albo w niektórych restauracjach. Ziarna kawy zbiera się w formie „zielonej”, a następnie poddaje się paleniu.

Palarnia kawy jest miejscem, w którym ten proces się przeprowadza. Są różne palarnie kawy, przykładowo wielkie przemysłowe, jak również niewielkie, które palą kawę na życzenie klienta. W niektórych niewielkich palarniach kawy można zaobserwować różnego rodzaju okazje. Przykładem jest opcja samodzielnego wybrania przez klienta metody palenia kawy. W palarni takiej stosowane są profesjonalne przyrządy, które umożliwiają optymalny sposób palenia ziaren kawowych. Bez wątpienia kawa świeżo palona (http://www.palarniakawyelephant.pl/?q=node/41) ma o wiele większe walory smakowe o tej produkowanej masowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 07:15:06
Tagi: smak, człowiek, ludzie, aromat, Japonia, kubki