Wymiana opon w przypadku samochodu firmowego nie musi wcale generować dużych kosztów

czerwony Ford Transit
Napisał: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzisz swoją działalność gospodarczą, zdecydowanie doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, jak bardzo potrzebny jest w codziennej pracy pojazd dostawczy, którym możesz nie tylko przywieźć wszystkie potrzebne towary do miejsca Twojej pracy, ale także rozwieźć wytworzone przez Ciebie towary do innych kontrahentów. Jeśli używasz na co dzień auta dostawczego, bez wątpienia musisz o niego zadbać od czasu do czasu. Wykonywanie niezbędnych przeglądów oraz regularne kupowanie szczególnie eksploatowanych elementów to główne obowiązki każdego właściciela samochodu dostawczego. Pamiętaj, że nowe auto to zwiększone bezpieczeństwo na drogach. Jeśli w Twoim pojeździe dostawczym zepsuły się opony i potrzebujesz wybrać nowe, bez wątpienia powinieneś zaglądnąć do naszego sklepu internetowego. Na naszej witrynie internetowej odszukasz wszelkie potrzebne wiadomości na temat opon do pojazdów dostawczych oraz możesz przeglądać najlepsze promocje. Pamiętaj, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać – zakup nowych opon w przypadku starcia poprzednich jest niezbędny. Na szczęście wytwórcy niejednokrotni oferują ciekawe rabaty na opony do aut dostawczych – większość takich akcji możesz odszukać właśnie w naszym sklepie internetowym.

Jeśli nie jesteś pewien, które opony będą właściwe do Twojego pojazdu dostawczego, możesz pogadać z naszymi pracownikami. Nasz sklep internetowy stawia na początek na niezłą jakość obsługi klientów – dlatego staramy się, aby zazwyczaj dyżur pełnił specjalista od opon, który bez wątpliwości będzie chciał podzielić się ogromną wiedzą i udzieli Ci wielu ciekawych rad. W naszym sklepie internetowym możesz obecnie odnaleźć większość opon do samochodów dostawczych spośród tych dostępnych na rynku. Na wiele z nich proponujemy atrakcyjne promocje. Dzięki nam nowe opony do pojazdu dostawczego nie będą bynajmniej pozostawały w sferze skrytych marzeń, ale staną się prawdziwe. Możliwość zakupu nowych opon do pojazdu dostawczego za korzystną cenę to wspaniała propozycja. Nie powinieneś wahać się ani minuty – już teraz wejdź na stronę naszego sklepu internetowego i wybierz opony odpowiednie do Twojego pojazdu dostawczego.
opona
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem jednak użytkowniki samochodów nie pamiętają, że oprócz ważnego przeglądu i sprawnego zawieszenia, bardzo istotnym elementem powodującym, że podróż jest bezpieczna, są opony, na których auto się porusza.

To właśnie opony utrzymują samochód w trasie, są jedynym elementem pojazdu, który bezpośrednio dotyka nawierzchni. Bardzo ważne jest też zatroszczyć się, żeby ogumienie naszego pojazdu było zawsze sprawne. Trzeba dbać o to, czy opony letnie lub opony zimowe będą bezpieczne przy użytkowaniu ich kolejny sezon. Jednymi z nich są opony ciężarowe. Tego typu opony muszą mieć idealną przyczepność. Jest to bardzo ważne, gdyż opony te muszą zagwarantować idealną stabilność na drodze przy optymalnym obciążeniu i trudnej jezdni. Prócz tego muszą być one wytrzymałe na ciągłą pracę przez mnóstwo godzin, czyli nie mogą się za bardzo ogrzewać. Jeśli tego warunku nie spełnią ich użytkowanie nie potrwa zbytnio długo. A przede wszystkim opony te muszą być trwałe.

Wiadomo wszak, że pojazdy ciężarowe same w sobie są już niezwykle ciężkie a oprócz tego przewożą niezwykle przyciężkie ekwipunki. W chwili obecnej mamy na rynku sporą liczbę sklepów z oponami, lub też handlarzy, którzy posiadają też opony używane. Łatwo o kupno dobrego ogumienia za niewielkie pieniądze, chyba że mamy ekskluzywne auto na dużych felgach, do tego z napędem na cztery koła, będzie trzeba przyinwestować, ale z tego na pewno każdy zdaje sobie sprawę kupując auto ekskluzywne. Wówczas najlepiej zakupić specjalne opony 4x4. Rodzaje opon - Przy zakupie opon najważniejszy jest odpowiedni wybór ich rozmiaru. Powinien być jak najlepiej dobrany do rozmiaru felgi. Często stosowanymi oponami są te o rozmiarze 14, 15 i 16 cali.
Aston Martin
Napisał: Ben
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezmiernie ważna jest szerokość opony, która podawana jest w milimetrach.

Szerokość opon ma wpływ na ich przyczepność. Kolejnym ważnym parametrem jest wskaźnik profilu opony, który określa procentowy stosunek wysokości opony do jej szerokości. Za sprawom oznaczeń łatwo zorientować się, jaka opona będzie najwłaściwsza i uniknąć zakupu niewłaściwych opon. Symbol opony 215 65 16 oznacza, że: jej szerokość wynosi 215 milimetrów, wskaźnik profilu stanowi 65%, a średnica opony to 16 cali. Dodatkowo wybierając opony warto zwrócić uwagę na rodzaje bieżników, ponieważ to bieżniki pozostają w bezpośrednim kontakcie z podłożem i wpływają na przyczepność pojazdu do podłoża. Od wzorów bieżnika uzależniona jest droga hamowania w deszczu. Popularne mieszanki gumowe z dodatkami polimerowymi zmniejszają opór toczenia i skracają drogę hamowania na mokrej powierzchni. W większości jednak przypadków można nabyć opony taniej w pobliskim sklepie albo w sklepie internetowym. Wówczas należy pamiętać nie tylko o cenie. Dobry sklep powinien cechować się sprawną i kulturalną obsługą oraz dużym wyborem różnych rodzajów opon. Można również sprawdzić opinie w internecie na temat danego sklepu. Warto jednak wysilić się i poszukać najlepszego sprzedawcy, aby nie przepłacać i zakupić dobry towar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 07:15:05
Tagi: dostawczy, opony, ogumienie, opony zimowe, Kupno, pojazdy