Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

pierwsza komunia
Napisał: Wojciech Doganowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu każdej osoby, w jego najwcześniejszych i najwcześniejszych latach, bardzo ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. To znaczy pierwsza komunia święta jest jedną z uroczystości katolickich, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej katolicy po raz pierwszy mają okazję przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich religii jest ciałem samego Jezusa pod postacią chleba. Dzieci przez rok, a często nawet i o wiele dłużej przygotowują się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają dzieci, a również w szkole do której uczęszczają.

Zarówno na zajęciach religii, jak i na spotkaniach w salkach przykościelnych, czy na wspólnych spotkaniach w samym kościele. Obecnie na rynku istnieje duża ilość przedsiębiorstw które specjalizują się wyłącznie w sukienkach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę bogaty i nie jest prosto zdecydować się. Bardzo często ten problem rozwiązują szkoły, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci mają mieć identyczne alby komunijne.

Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie prześcigają się w zakupie coraz to droższych i wymyślniejszych sukienek. Lecz w czasie przygotowania do komunii sporo pracy mają również dorośli. Drugoklasista powinien nauczyć się wszystkiego, co jest wymagane przez księdza, za to zajęciem opiekunów będzie przygotowanie dla dziecka przyjęcia rodzinnego. Ostatnie lata pokazują, że podejście do komunii w wielu środowiskach zmieniło się bardzo. O ile sukienki komunijne są najczęściej takie same, to dużo więcej wolności pozostaje przy wyborze dodatków komunijnych.

Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec i rękawiczek. W przypadku gdy wszyscy przystępujący do Komunii mają takie same stroje, kilku rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele. Gdy chodzi o organizacje przyjęcia komunijnego to wciąż wielu rodziców organizuje obiad w domu. Coraz częściej jednak zdarzają się przyjęcia w restauracjach lub też zajazdach.

Restauracje włączają tego typu przyjęcia do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, muszą pomyśleć nie tylko o ciekawym menu ale również zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczenia. Ważnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dużej ilości pracy. Organizowanie Pierwszej Komunii dla swoich dzieci w znacznym stopniu przypomina zatem właściwie każde inne spotkanie rodzinne. Warto po prostu wiedzieć o tym, że dla maluchów nierzadko jest to niezwykle ważny moment i dołożyć wszelkich starań do tego, aby wszyscy mogli to świętować w jak najlepszy sposób. Jeśli tylko włożymy w to nieco wysiłku to niewątpliwie uda nam się urządzić takie przyjęcie, które będziemy wspominali jeszcze przez długi czas – przy tak dużych możliwościach z tym związanych z jakimi możemy się obecnie spotkać nie powinno nam to raczej sprawić dużych trudności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 07:01:00
Tagi: alby, Pierwsza Komunia Święta, zajazdy, Wystrój, tort komunijny, przyjęcie, czas, dodatki komunijne, rękawiczki, kościół