Promocja produktu

szklane schody
Napisał: Diego Cupolo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Standardową formą znaku towarowego jest znak słowny albo znak słowno- graficzny. Są to takie dwie metody przeważnie stosowane. By były one tylko i wyłącznie nasze i żeby nikt ich od nas nie skopiował powinno się je opatentować. Kiedy jesteśmy naukowcem i tworzymy badania, które pragniemy opublikować dla dobra ogółu, to bez wątpienia powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to nasza własność intelektualnawłasność intelektualna. To my o tym pomyśleliśmy, my to obłożyliśmy w takie a nie inne słowa, a co się z tym wiąże, wszelkie gratyfikacje z tego powodu powinny dochodzić właśnie do nas. Przez to tak istotne jest stworzenie różnych umów, które zapewnią nam stały dochód ze sprzedanych publikacji oraz równocześnie zagwarantują, że nikt nie będzie miał szansy wykorzystywać tego co stworzyliśmy, bez opisywania tego w właściwy cudzysłów.

Nie mniej pamiętajmy również, iż prawo autorskie dotyczy nie tylko książek, ale także i różnorakiego rodzaju artykułów pisanych przez dziennikarzy. Czasami możemy zrzec się takiego prawa na rzecz agencji dla której się pisze, nie mniej dopóty nie zostanie to nigdzie zapisane, konkretny artykuł jest naszą własnością oraz możemy dowolnie nim decydować. Ochrona znaku towarowego to wszelkiego typu przedsięwzięcia których zadaniem jest uniemożliwienie posługiwania się daną marką bez zgody jego właściciela. Rolą tego typu znaku towarowego jest odróżnienie towaru bądź usługi danego przedsiębiorstwa od towarów lub też usług innego przedsiębiorstwa. Zwiększa on wartość rynkową i prestiż określonego przedsiębiorstwa.

prawo
Oprócz tego jest symbolem charakterystycznym wabiącym uwagę potencjalnych kontrahentów. Aby zastrzec taki znak towarowy lub wzór przemysłowy warto go zarejestrować w Urzędzie Patentowym RP. Może tego dokonać osoba fizyczna lub prawna posiadająca swoją działalność gospodarczą. Ochrona znaku towarowego udzielana jest na dziesięć lat od chwili zgłoszenia. Opłatę należy uiścić w terminie trzech miesięcy od dnia doręczenia decyzji.

Naturalnie po upływie dziesięciu lat może być ta ochrona przedłużona na następne okresy 10-letnie. Zanim nasza firma zyska taką popularność może upłynąć mnóstwo czasu, ale już na wstępie tej wyboistej drogi trzeba zarejestrować nasze znaki towarowe. To różnego typu kombinacje liter, różnych czcionek czy grafik, które będą się kojarzyć naszym nabywcom z najlepszą jakością oraz rzetelnością. (Zobacz zastrzeżony znak towarowy) To również odcień czy kształt opakowania, a zatem rozmaite znaki charakterystyczne, które wyróżniają nasz wyrób od innych na rynku. Warto zatroszczyć się o to, by konkurencja nie czerpała korzyści z naszej reputacji.

Stąd też powinniśmy zarejestrować nasz znak towarowy bezzwłocznie. W tym celu warto udać się do doświadczonego rzecznika patentowego lub właściwej kancelarii, która zajmuje się takimi przypadkami. Możemy też dokonać rejestracji naszego znaku towarowego na arenie międzynarodowej. Fachowcy w tej dziedzinie mogą nam pomóc przebrnąć przez wszelkie skomplikowane procedury. (Sprawdź też ochrona praw autorskich) Dzięki ich fachowemu wsparciu skutecznie otoczymy ochroną nie tylko nasze znaki towarowe, czy przemysłowe, ale też wszelkie wynalazki, czy wyjątkowe technologie, które stosujemy w naszym przedsiębiorstwie. Kancelarie patentowe zapewniają też kompleksową pomoc w przypadku sporów sadowych w zakresie naruszenia naszych firmowych znaków towarowych, czy praw autorskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 07:01:00
Tagi: artykuł, znak towarowy