Jak zaaranżować kolorowy pokoik przeznaczony dla dziecka?

Chociaż polscy politycy biją na alarm i straszą nas spadkiem przyrostu naturalnego, to jednak musimy przyznać, że maluchów mamy całkiem sporo w Polsce. Od paru lat doskonale na tym polu daje sobie radę wyż demograficzny z lat osiemdziesiątych. Dzięki ich gotowości do zakładania rodziny możemy radować się widokiem roześmianych malców na ulicach i w piaskownicach. Ale posiadanie dziecka to nie tylko same radości. Problemy zaczynają się, kiedy matka pragnie powrócić do pracy. Nawet jeśli jej dawna posada na nią wciąż czeka, to nie można znaleźć miejsc w państwowych żłobkach i przedszkolach. Niezwykle trudno też o miejsce w prywatnych przedszkolach, ponieważ te z kolei, przez wzgląd na swoja atrakcyjną ofertę, są bardzo popularne wśród młodych rodziców.

Innym wyjściem są nianie, ale to bardzo ryzykowny krok- w końcu wpuszczamy do domu zupełnie obcą osobę. Jeszcze zanim dziecko się urodzi, zastanawiają się jak przygotować jego kącik tak aby wyglądał ciepło a oprócz tego był maksymalnie użytkowy. To już nie tylko sprawa wyboru barwy farby, którą odświeży sięwnętrze, ale nawet podjęcie decyzji czy na ścianach będą wzorki, a jeśli tak to w jakim motywie?
pokój dziecięcy
Napisał: PARA
Na podstawie: PARA
Każde dziecko chce posiadać swój pokój, a każdy rodzić chce dla swojego dziecka zrobić go najpiękniejszym. Na początek bardzo ważny jest sam zamiar, a potem jego stała realizacja. Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem brzdąca rosną i jego potrzeby. Stąd też idealnym dla rodziny byłaby pomysł na tyle wszechstronny aby wraz z upływem czasu można byłokonkretną kompozycję na nowo tworzyć. Gorzej jeśli nasz pomysł mija się z pragnieniem naszego skarba.

Najczęściej to rodzice podejmują ostateczną decyzję, ale skoro nasze dziecko ma się tam poczuć dobrze, również powinno mieć coś do powiedzenia. Być może wspólna praca nad wystrojem pomieszczenia: przyozdobienie mebli pomoże mu się przekonać do naszej wizji, nawet jeśli początkowo odnosiło się do niej niechętnie. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym aby pokoik był dopasowany do jego wieku. Bardzo istotny jest wystrój i stylizacja wnętrza, które mamy do dyspozycji. Po pierwsze, tego typu placówka musi spełniać wszystkie wymogi Sanepidu i przepisy p.poż. Gdy już to będziemy mieć za sobą, należy właściwie umeblować przedszkole. To nie będzie trudne.

Mnóstwo firm ma w swojej ofercie meble do przedszkola (http://dioralino.pl/). Są one zrobione z najlepszej jakości materiałów. Każdy element jest przystosowany do budowy anatomicznej dzieci oraz spełnia wszelkie dyrektywy unijne. Pokoik dla małego dziecka musi być jasny i wygodny. Barwa ścian musi być stonowana, najlepiej pociągnięta farbą antyuczuleniową. Jeśli kącik naszej latorośli będzie znajdował się na górze, pamiętajmy o tym na uwadze aby niebezpieczne powierzchnie takie jak ustawiona pochylona ściana odpowiednio zakryć lokując tam np. kosze lub pudła, a łóżko ustawić tak aby dziecku niegroziło uderzenie się w głowę.

Ostatnio modnym sposobem urządzania pokoików dla maluchów jest wybór określonego tematu. W prasie kolorowej i w Internecie można odszukać nieograniczoną ilość rysunków przedstawiających pokoje zorganizowane np. jako pokój księżniczki, piłkarza, marynarza. Takie tego rodzaju pokoje przeważnie są bardzo kolorowe. W takich sytuacjach meble dla dzieci nie stanowią żadnego kłopotu. Dziś można zamówić prawie każdy mebel, wystarczy posiadać odpowiednią kwotę.
Szafki dla dzieci - Dioralino.pl
Na podstawie: http://dioralino.pl/
Przy posiadaniu więcej niż jednego dziecka, bardzo łatwo wydzielić przestrzeń pokoju, tak aby każde miało własny kącik. Taki rezultat można osiągnąć umieszczając chociaż we właściwy sposób biblioteczkę. Na środku pokoju można wykonać część wspólną, dodając np. stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby sobie wzajemnie, posiadały również fragment do wspólnej zabawy. Trzeba mieć na uwadze, że pomysłowe wystrojenie pokoju nie zawsze wymaga pieniędzy. Jeśli posiadamy odrobinę wyobraźni i talentu, wystarczy użyć własnych umiejętności aby Wasze maleństwo miało pokój jak z bajki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 07:01:00
Tagi: dziecko, rodzice, pokój, meble, barwy, farby, barwa, łóżko