Jak rozwijać własne dziecko?

Gry planszowe
Napisał: Will Merydith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posiadasz dzieci? Pragniesz wspaniale i pożytecznie spędzić wieczór z latoroślami? Wyłącz telewizor i komputer. Nic tak nie pobudza do rozwoju młodzieńca, jak lektury i gry planszowe, to powszechna opinia. W dalszym tekście doradzę, jakie tytuły kupić, żebyś i ty także dobrze się bawił, rodzicu. Qwirkle wygląda na łatwą grę, lecz wymaga sporo pomyślunku.

Świetnie sprawdzi się nawet w przypadku najmniejszych potomków, gdyż reguły są łatwe do załapania. Mamy do dyspozycji sto osiem barwnych kawałków plastiku z symbolami i należy ułożyć z nich kolumny w różnych wzorcach kolor-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także rozwija myślenie taktyczne, ponieważ uczestnicy próbują sobie nawzajem pokrzyżować plany. Myślę, że planszówki powodują, iż dziecko będzie lepiej się rozwijać, tak naprawdę nie mam co do tego wątpliwości.

Ciężko zakładać, iż niesamowite gry planszowe logiczne do kupienia na www.planszoweczka.pl nie sprawią, że dziecko będzie efektywniej się rozwijać. Można powiedzieć, iż często nasza sytuacja jest taka, że co prawda wiemy jak wychowywać własne dziecko, ale nie mamy pojęcia, iż nie poświęcamy wskazanej liczby czasu. Czyli nie wystarczy wyłącznie zakupić gry - trzeba także samemu w nią grywać. Zwróć na to uwagę, drogi rodzicu! Nie wyłącznie dzieci mają szansę się w tym odnaleźć.

Dla starszych oryginalne gry planszowe to również świetna rozrywka a część z nich jest nawet tworzona jedynie dla dorosłych. Gry planszowe dla dorosłych są zwyczajowo zdecydowanie mocniej rozbudowane i skomplikowane ale dają również więcej zadowolenia, gdy uda nam się już opanować każdą zasadę gry. Kolejnym typem będą gry ”dla dorosłych”, które zmienią wam nie tylko wieczór ale i noc. Dodatkowo nie warto pomijać gier dla najmłodszych, które bez wątpienia zrobią furorę na imprezach ze znajomymi.

Osobiście bardzo lubię grywać w planszówki wraz ze swoim synem i w sumie muszę napisać, iż w wielu przypadkach cieszę się jeszcze bardziej od niego. Dzisiaj gry planszówki są kapitalne, więc nie może dziwić, że aż tak mi się podobają. Gdzie zakupimy najlepsze gry planszowe we Wrocławiu www.planszoweczka.pl, chociaż oczywiście nie tylko? Zapewne nie napiszę niczego odkrywczego na temat tych miejsc, w których kupimy gry planszowe z wyższej półki, ale sam polecam to, aby pójść do jednego z centrów handlowych. Gry planszowe zrzeszają do okola siebie już nie tylko najmłodszych oraz prawdziwych fanatyków. Coraz częściej festiwale planszówek ledwo mieszczą chętnych do poznania ciekawych gier, posłuchania propozycji dla siebie i wzięciem udziału w zawodach. Na co dzień w niejednym mieście znajdziemy również stowarzyszenia i kluby miłośników gier planszowych, w których można się spotkać i pograć z innymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 07:28:11
Tagi: półki, dziecko, zabawki, kolorów, rozrywka, planszówki