Jak najlepiej zapakować towar, który sprzedajesz klientowi

Opakowania tekturowe
Napisał: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli kupujemy jakiś towar, to pragniemy, żeby był on jak najlepiej schowany, a co się z tym łączy, chcemy posiadać świadomość, iż nic niedobrego się z nim nie zrobi. Dlatego właśnie tak często miast w zwykłą kopertę, jest on wkładany w odpowiednie kartony, które nie jedynie mają właściwą wielkość, ale także nierzadko są na dodatek wzmacniane, żeby były odporne na wgniecenia, czy przypadkowe rozdarcia. Zasadniczo występuje dużo różnych typów opakowań, rozróżnianych przede wszystkim z uwagi na materiał, z którego są wykonane.

Z kolei rodzaj takiego materiału zależy od roli, którą opakowanie ma pełnić. Z biegiem lat diametralnie zmienił się też wygląd opakowań. Obecne z nich, dzięki zastosowaniu rozmaitych współczesnych technologii, bywają bardzo barwne i posiadają zaskakujące kształty.
Papierowy karton- recykling
Napisał: FutUndBeidl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej znaczącymi korzyściami ze stosowania tektury jest opcja łatwego dostosowania opakowań do swojej działalności – umieszczenie logo firmy na opakowaniu jest niezwykle proste i raczej tanie, jest to standardowa czynność u każdej firmy produkującej opakowania tego rodzaju.

Oprócz tego kłopotu nie stanowi zamawianie nietypowych kształtów opakowań, tego rodzaju zamówienie powinno się omówić z producentem, który wytnie z arkusza odpowiedni kształt i wytłoczy zgięcia w wyznaczonych miejscach, żeby pozwolić na poskładanie opakowania (kontynuuj). Możliwe jest również wytwarzanie pudełek w kształcie walca, które mogą przykład służyć do przechowywania projektów architektonicznych. Znaczną zaletą tekturowych pudełek jest oszczędność miejsca w pomieszczeniu magazynowym – opakowania tego typu składuje się w formie złożonej, takie też dostarczane są przez producentów. Im cenniejsza jest zawartość naszego kartonu, tym musi on być trwalszy i grubszy.

Dlatego właśnie pokrywany przeważnie jest odpowiednią odmianą tektury, gdzie jest ona jeszcze w dodatku wzmacniana. Producent tektury falistej zaznaczy jak ważne jest to, by okazała się ona mocna i by trudno ją było rozerwać, dlatego wykorzystuje z najnowszych dostępnych technologii, tak aby mieć świadomość, iż spełnia życzenie kontrahenta oraz że naprawdę oferuje mu produkt, który jest trwały oraz równocześnie mocny.
kartony z papierami
Napisał: kathryn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tektura to kartka papieru o dużej gramaturze, tego rodzaju materiał nie nadaje się do wytwarzania pudełek ze względu na swoją wagę, trudność w formowaniu oraz wysokiee koszty produkcji.

Przełomowym odkryciem w produkcji pudełek było wymyślenie tektury falistej. Arkusz tego rodzaju tektury składa się z trzech części: dwóch arkuszy papieru o podwyższonej gramaturze i warstwy pofalowanego papieru pomiędzy nimi. Tego rodzaju forma pozwala zredukować wagę tektury, nadaje jej właściwości amortyzujące i ochronne.

Tektura falista (http://www.bochem.com.pl/) jest jednak przede wszystkim neizwykle tania w wytwarzaniu i nie wymaga wykorzystywania skomplikowanych procesów produkcyjnych. Ten materiał jest bardzo lubiany przez producentów sprzętu agd i jest często używany jako pudełka dla telewizorów, tosterów, ekspresów do kawy i tak dalej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 07:28:07
Tagi: materiał, Producent tektury falistej, koszty