Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?

Pierwsza komunia święta
Napisał: mfb1982
Na podstawie: http://sxc.hu
Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu absolutnie każdego religijnego człowieka – jest to przecież jeden z najważniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Musimy jednak pamiętać o tym, że zazwyczaj wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, ponieważ nierzadko wydajemy z tej okazji przyjęcia dla wszystkich bliskich nam ludzi. Jeśli w takim razie nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o całe mnóstwo najróżniejszych rzeczy, aby móc świętować to wydarzenie w rzeczywiście wyjątkowy sposób. Wybierając sukienkę dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: dobry styl i elegancja polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, natomiast przepych jest wrogiem gustownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najpiękniejszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma córka i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najładniej. Sukienki dla dziewczynek do komunii o nieskomplikowanym kroju, skromne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji.

Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać dobrze na dziewczynkach otyłych i niewysokich, gdyż dodadzą im tuszy. Wybór stroju, to oczywiście rzecz gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie wyglądała w danym fasonie i dobrze się w nim czuła. Jeśli nasza pociecha jest raczej wysoka i szczupła, wówczas sukienka z falbanami doda jej nieco objętości i będzie prezentowała się korzystnie. Jeśli decydujemy się na strojną sukienkę, dopasujmy proste i gładkie dodatki. Ważne, by w ferworze przygotowań, mieć na względzie charakter uroczystości i nie przesadzać z liczbą ozdób. Jeżeli sukienki komunijne są proste i skromne, możemy postawić na tkaninę, szyjąc je z połyskliwego materiału lub zadbać o eleganckie dodatki.

Ważna w wyborze sukienki jest także kwestia finansowa, strojne sukienki, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te skromne. Większe zagrożenie, że przedobrzymy ze stylizacją, niosą ze sobą dziewczynki. Chłopczyka odziewamy w smoking i sprawa załatwiona. Natomiast przy córce ponosi nas fantazja. Często mamy chcą uczynić ze swoich córeczek małe księżniczki. Zwłaszcza, iż rynek, który rozpoznał te zachcianki, oferuje wiele pokus.

Suknie komunijne dziś zazwyczaj jest miniaturą kreacji ślubnej. Szeroka, na kole, z bufiastymi rękawami. Do tego dużo wstążeczek, kokardek a także podobnych upiększeń. Sukienki komunijne musi być niewyzywająca. To też tyczy się pozostałych elementów. Nie kupujmy córkom bucików na obcasach , gdyż są na to jeszcze za malutkie.

Także fryzurka musi być odpowiednia. Jeśli chodzi o przygotowanie dziecka do takie sakramentu, to na pierwszy plan powinna się tu oczywiście wysuwać sama tylko sfera duchowa. Maluchy przez kilka miesięcy przed Pierwszą Komunią biorą udział w najróżniejszych zajęciach na których mogą się dowiedzieć o tym, czym tak właściwie jest cały ten sakrament i co może on oznaczać w ich życiu. Od strony praktycznej do najbardziej podstawowych kwestii należą tu oczywiście rzeczy takie jak stroje komunijne (link do strony) – bez wątpienia każdy rodzic chciałby, aby w tym szczególnym dniu jego dziecko mogło jak najlepiej się prezentować. Takie stroje charakteryzują się w chwili obecnej znacznym zróżnicowaniem, więc w każdym przypadku będziemy mogli wśród nich znaleźć coś, co w stu procentach będzie pasowało do naszych oczekiwań. Podczas planowania samego przyjęcia dla naszej rodziny warto skorzystać przede wszystkim z profesjonalnego cateringu, bo takie rzeczy bez wątpienia będą tutaj dla nas znacznym ułatwieniem. Więcej albykomunijne.pl. Organizowanie Pierwszej Komunii dla swoich dzieci w znacznym stopniu jest zatem bardzo podobne do właściwie każdego innego spotkania rodzinnego. Warto po prostu zdawać sobie sprawę z tego, że dla maluchów często jest to bardzo ważny moment i postarać się o to, aby wszyscy mogli to świętować w jak najlepszy sposób. Jeśli tylko poświęcimy na coś takiego nieco czasu to z pewnością będziemy w stanie urządzić takie przyjęcie, które na bardzo długi czas pozostanie w naszej pamięci – przy tak dużych możliwościach związanych z czymś takim z jakimi spotkamy się obecnie nie będziemy z tym raczej mieli szczególnych kłopotów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 07:20:10
Tagi: dziecko, dzieci, sakrament, Komunia Święta, przyjęcie