Niemal każdy rodzic świetnie wie, jak niezwykle istotny jest właściwy rozwój jego pociechy

zabawki
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
Każdy nieopierzony rodzic powinien przemyśleć, jak dobrze wychować malucha. To przecież niezwykle odpowiedzialne zadanie – w trakcie wielu lat wytężonej pracy formuje się wyjątkowego człowieka. To naturalne, że czasami zwyczajnie nie ma sił i łatwiej rzucić zabawki i udostępnić dziecku bajkę, jednak takie rzeczy nie mogą zdarzać się cały czas.

Trzeba z całą mocą zaznaczyć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie pobudza intelektu malucha, lecz też jest odpowiedzialne za uwstecznianie intelektualne!
zabawki dla dzieci
Napisał: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej jednak, sytuacja ta nie jest na tyle beznadziejna, aby nie znaleźć w niej niezmiernie dobrego wyjścia. Chociaż początkowo może wydawać się to niesłychanie trudne zadanie, to natomiast po pewnym czasie nasze poszukiwania niewątpliwie ulegną ułatwieniu. Kluczem do sukcesu bowiem w tej niezmiernie trudnej zagadce wydaje się być dobry sklep z zabawkami.

Dzieci takie od najmłodszych przejawiają zaciekawienie wszystkim, co ma coś wspólnego z konstrukcjami, co w słowniku dorosłych bardziej specjalistycznie nazwiemy, jako zmienianiem przestrzeni publicznej. Są zainteresowani (chociaż jeszcze wtedy mogą tego nie wiedzieć) przemianą otoczenia, wpływanie na zastane status quo. W tak młodym wieku nie ma jeszcze tego typu świadomości, tak więc zamiast poważnych przedsięwzięć panuje po prostu naturalna skłonność zabawy i eksperymentowania.

Dopiero po kilku latach przyznamy, że ta „zabawa” to była najlepsza szkoła kreatywności (kreatywne zabawki dla dzieci). Otóż w szeregu przypadków na naszych zakupach, gdzie spędzamy nadzwyczaj wiele natrafiamy na sklepy, które niewątpliwie nie są warte naszego zainteresowania. W praktyce bowiem raz za razem zdarza się, że niejeden sklep z zabawkami oferuje nam swoje produkty, które bezsprzecznie nie mają żadnego zastosowania edukacyjnego dla dziecka, tym samym też powinniśmy w miarę możliwości unikać takich sklepów.

Dokonując ostateczny zakup musimy koniecznie skupić się nie jedynie na walorach rozrywkowych, ale również edukacyjnych, dlatego też wybierajmy się na zakupy w miejsca, w których w sklep z zabawkami na pewno zadba o rozwój intelektualny naszego dziecka (dowiedz się więcej o zabawkach dla dwulatka).
zabawka edukacyjna
Napisał: VTech
Na podstawie: VTech
Oczywiście należy zawsze dostosować poziom skomplikowania klocków i puzzli do wieku dziecka, jednakże są to genialne, a do tego niedrogie zabawki edukacyjne. Klocki znakomicie wspierają głównie rozwój zdolności manualnych dziecka, a do tego również rewelacyjnie wpływają na jego zdolność logicznego myślenia. Tak samo ma się kwestia z puzzlami, które wspierają rozwój zarówno fizyczny dziecka, jak i jego zdolności intelektualne.

Podarowanie latorośli zabawek interaktywnych to prawie najlepszy pomysł. Dzięki temu wspomaga się jego rozwój, a przy tym sprawia się mu radość. Zadowolenie na twarzy dziecka to prawie najpiękniejsza rzecz, jaka może przydarzyć się każdemu rodzicowi (odsyłam do tej strony).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 07:20:12
Tagi: zakupy, zabawa, kreatywność, sklep, puzzle