Bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy to podstawa – foteliki dla dziecka

Fotelik samochodowy dla dzieci
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zgadza się, wybór właściwego fotelika to poważna decyzja. Wskazane jest więc uważnie podejść do tematu a następnie po głębszym zastanowieniu się wyszukać taki model, który zapewni maluchowi bezpieczeństwo. Jak je wybierać, żeby posiadać pewność, że podczas możliwego wypadku rzeczywiście ochronią malucha przed jego efektami? Sporo rzeczy dla maluchów można kupić z tzw. „drugiej ręki”. Jednak jeśli chodzi o fotelik samochodowy zdecydowanie kupmy nowy w sklepie, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy.

Kupując używany w komisie, lub na bazarze absolutnie nie mamy możliwości sprawdzenia czy nie uczestniczył on w wypadku lub - nawet jeśli na „pierwszy rzut oka” wygląda dobrze - czy podczas przenoszenia nie został obity. Po za tym, że względu na starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie polecają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od daty produkcji. Bardziej od rzeczy do kupienia ważne jest przygotowanie emocjonalne. Wiadomo, że stres ustąpi miejsca radości, ale nie myślmy, iż będzie to okres łatwy do zaakceptowania. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie natomiast mogą czuć się odstawieni w kąt przez swoje małżonki (zresztą, co się dziwić, dziecko jest w takim okresie najważniejsze).

Te początkowe problemy mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni cieszyć się, iż mamy takie wspaniałe dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest łatwiej. Najgorszy jest pierwszy raz, ponieważ wszystko jest zupełnie nieznane, a rola, jak i odpowiedzialność, wielka. Jednakowoż kolejne dzieci to już mniej nerwów, a większa radość, zwłaszcza, kiedy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem. Wybranie odpowiednich zabawek dla dzieci nie jest zwyczajowo sprawą banalną, toteż może on pochłonąć w sklepiku odrobinkę czasu.

Najlepiej należycie się do niego przygotować i zobaczyć rozmaite propozycje zabawek na serwisach sieciowych, na przykład takich jak ta - http://nodik.pl/zabawki-fisher-price-c-2,8.html. Można tam zobaczyć na przykład dużo typów zabawek muzycznych Btoys i kombinacyjnych, które zaintrygują niejedno dziecko. Świetna firma posiada niezwykle bogaty wybór wysokiej klasy produktów, z jakich na pewno każde dziecko wybierze coś doskonałego dla siebie.
Z pewnością w obu przypadkach warto popatrzeć na technologię wykonania oraz wykorzystane materiały, czy nie będą niebezpieczne, czy materace są przewiewne i dobrze usztywnione. W odniesieniu do łóżeczka istotne są możliwości wyregulowania położenia podłogi, zaś w wózku szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość i wykonanie kółek.

Świetnie sprawdzają się większe pompowane kółka z możliwością skrętów i odpowiednią blokadą skręcania. Do tego ładna bawełniana pościel i niemowlak na pewno będzie z ochotą zasypiał. Kiedy już się prześpi, pora na jedzenie. Po okresiekarmienia piersią, kiedy zaczną się eksperymenty ze słoiczkami, na pewno przydadzą się śliniaki dla dzieci. Tu wybór jest o wiele łatwiejszy. Należy tylko mieć świadomość, że potrzebnych będzie co najmniej kilka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:54:26
Tagi: dziecko, dzieci, modele