Zawodowy detektyw - co robi?

rozmowa
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Kryminały są bardzo popularne na całym świecie. Większość dzieciaków lubi odgrywać rolę błyskotliwych detektywów, którzy chwytają złodzieja. Myśląc „detektyw” pewnie masz przed oczami obraz dziwnie ubranego człowieka z sporą lupą w ręce bądź gazetą z dziurkami, przez które czujnie spogląda na innych. W rzeczywistości praca, jaką zajmuje się detektyw, jest całkiem prozaiczna.

Detektywi pracują dla państwowej policji, tropiąc groźnych przestępców. Jest też zawód prywatnego detektywa, którego każdy może zatrudnić do określonych zadań.
Detektyw24.net
Napisał: glennharper
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli masz przypuszczenie, że żona zdradza, ale nie posiadasz mocnych dowodów i nie orientujesz się, jak mógłbyś je uzyskać, pomyśl o wynajęciu detektywa. Taki człowiek od trudnych spraw potrafi efektywnie tropić poczynania małżonka i udokumentować jego przestępstwa.

Solidnie udowodniona zdrada to ogromny atut na sali sądowej.
Detektyw24.net - Biuro detektywistyczne Kielce
Na podstawie: www.detektyw24.pl
Detektyw jest niezbędny w sytuacji, kiedy znika członek rodziny. Najważniejsze jest wykupienie ogłoszeń w popularnych mediach oraz na witrynach fundacji, które zajmują się zaginionymi ludźmi. O ile te wszystkie działania nie zapewnią żadnego efektu, warto wynająć fachowego detektywa, który specjalizuje się w kwestii odnajdywania ludzi.

W sytuacji, gdy podejrzewasz, że twoje dziecko wpadło w niewłaściwe otoczenie, warto to dokładnie sprawdzić. I w tym przypadku konieczne stanie się zatrudnienie profesjonalnego detektywa (http://www.detektyw24.net/kontakt-katowice). Dobry detektyw może wtopić się w każde środowisko, by dobrze je poznać i wykreować stosunki z osobami, które są niezbędne dla rozwikłania zadania. Generalnie koszt rozwiązania problemu ustalany jest indywidualnie, według konkretnej stawki dziennej (http://detektyw24.net/kontakt-trojmiasto). Zależny jest on od stopnia trudności danego zadania, zaangażowanych zasobów i szacowanego czasu.

Oczywiście, w niektórych sytuacjach stawka może się odrobinę różnić od powyższego modelu. Niełatwo jest więc określić konkretną kwotę w ramach której detektyw rozwiąże określoną sprawę, ogólnie jednak, najczęstsze zlecenie (wykrycie adresu zamieszkania lub numeru telefonu i fotografa), to koszt około 500 zł. Kompletny materiał dowodowy dotyczący zdrady współmałżonka, zawierający wszystkie dane osobowe, historie połączeń telefonicznych, numery telefonów, adresy, numery kont bankowych i pozostałe istotne informacje, wyniosą przynajmniej 3000 zł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:54:24
Tagi: zawód, detektyw, detektywi, żona, przestępstwa, Zasoby, zlecenie, koszt