Gra dla pociech starszych i młodszych

urodziny
Napisał: Barney Moss
Na podstawie: http://www.flickr.com
Okres jesienny daje nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Przyniesione z podwórka żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, w parę chwil zamieniają się w jesienne ludziki. Dużo radości dostarczy również dzieciom tworzenie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu - albowiem o nim mowa – nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki. Dlatego dobrze pomyśleć o nagradzaniu dzieci.

Ale skąd wziąć nagrody? Dobrze jest poszukać na stronach internetowych, jakie są konkursy dla dzieci. Można powiedzieć naszym pociechom, że jest organizowany konkurs i co można wygrać. Pociechy będą miały większa motywację i zechcą walczyć. Zdrowa rywalizacja to bardzo dobry sposób na właściwy rozwój dzieciaka. Dobrze jest wyszukać konkurs z upominkiem gwarantowanym.

To znaczy nawet, jeżeli dziecko nie zdobędzie miejsca w pierwszej trójce to i tak otrzyma jakiś prezent. Maluch dowie się przez udział w konkursach, że nie zawsze da się wygrać, ale na pewno warto jest próbować. Konkursy dla dzieci to genialny sposób na to, by dać dziecku do zrozumienia, że jeśli marzy mu się wygrana, chce się być na pierwszym miejscu to trzeba się starać i znaleźć czas na dane działanie. Nic nie dostaje się ot tak za ładne oczy. Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania - nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji.

Jaki prezent przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie stworzony przez wnuka album z ciekawie przystrojonymi fotografiami? Najlepsze metody na nudę: zrób to sam dla dzieci. W internecie coraz popularniejsze stają się portale dla dzieci, i one właśnie doskonale będą się nadawać do tego, żeby mogły z nich korzystać najmłodsze maluchy. Przede wszystkim są pozbawione brutalności i przemocy, które często niestety są obecne w innych portalach. Oprócz tego dużo w nich będzie przeróżnych gier, łamigłówek i zadań, jakie z jednej strony są doskonałą zabawą, a jednocześnie dużo mogą nauczyć (zobacz). Planując dzieciom odpoczynek bierny, powinniśmy zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi.

Wiedza podana w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla dziecięcych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci oferują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Są rodzice, którzy narzekają, iż ich dzieci spędzają długie godziny na bezsensownym marnowaniu czasu przed komputerem.
dziecko
Napisał: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo często pojawiają się w takich serwisach także konkursy dla dzieci, w jakich uczestnicy będą się mogli wykazać swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami. Wybierając odpowiedni dziecięcy serwis można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic nieodpowiedniego, a jednocześnie sporo będzie mógł się nauczyć. Jednak trzeba pamiętać o tym, że małe dziecko i tak należy cały czas kontrolować i pilnować, czym się zajmuje w internecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:39:43
Tagi: dzieci, tworzenie, odpoczynek, dziecięcy serwis