Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

tort
Napisał: Janet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to przecież jeden z najważniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Nie można jednak zapominać o tym, że w większości przypadków wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, ponieważ nierzadko urządzamy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli zatem nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o bardzo wiele rozmaitych kwestii, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie. Pod wieloma względami organizowanie czegoś takiego właściwie niewiele różni się od jakichkolwiek innych, dużych spotkań w gronie rodziny.

W takiej jednak sytuacji oprócz samego przyjęcia będziemy musieli również odpowiednio przygotować do tego nasze dziecko, na co będziemy musieli poświęcić już nieco większą uwagę. Zwłaszcza Pierwsza komunia święta jest sakramentem, który oznacza sporo w życiu młodego człowieka i silnie związuje go z wiarą katolicką. Jest to święto, jakie, jak pozostałe wydarzenia mocno utrwalone w naszym narodzie, choćby stare, porządne, bogate polskie wesele i wejście w związek młodych ludzi, stanowi charakterystyczny dzień nie tylko dla samego młodego osobnika, ale również jego rodziny. Dziecko po raz pierwszy w życiu podchodzi do spowiedzi i odbywa się pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje opłatek, po czym oczekuje się od niego dokonywania tych rytuałów stale i inni wierzący ludzie bardzo radośnie odnoszą się do informacji, że chłopiec bądź dziewczynka dołącza do ich silnej zbiorowości.

Uroczystość pierwszej komunii łączy się z odpowiednimi strojami dzieci. Jakiś czas temu w kraju przewidziane były jeszcze garnitury dla chłopców i sukienki w kolorze białym dla dziewcząt. Skutkowało to jednak ogromnym zróżnicowaniem strojów dziewczynek, których opiekunowie chcieli, by w tym dniu wyglądały jak najlepiej. Jakiś czas temu pojawiło się ujednolicenie w formie tak zwanych alb, a więc podobnych niezbyt ozdobnych białych strojów dla dzieci obojga płci.

Cały czas jednak stosuje się rozmaite dodatki, takie jak peleryny komunijne. Jest to niezwykle praktyczna rzecz w przypadku niższej temperatury, ponieważ stroje komunijne są z reguły cienkie. Ponadto popularnym dodatkiem jest biały wianek na włosy dla dziewcząt - sprawdż albykomunijne.pl. Kwestią, która wzbudza dużo dyskusji, jest sprawa podarunków dla dziecka na komunię.

Podarunki te ulegają zmianie w zależności od czasów, jednak lepiej żeby nie były bardzo drogie (sprawdź ceny na http://www.albykomunijne.pl/index.php?strona=alby-z-karczkiem-i-szeroka-kontrfalda). Sporo rodziców niestety kupuje swoim dzieciom prezenty kosztowne, przykładowo w postaci bardzo nowoczesnych urządzeń. Do tego zwykle dochodzą także duże sumy pieniędzy. Po wyszukaniu w Internecie hasła „komunia 2014” można otrzymać informacje, jakiego rodzaju prezenty kupuje się obecnie, jakie stroje obowiązują i tak dalej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:39:42
Tagi: dziecko, dzieci, Komunia Święta, garnitury, wianek, Prezenty, stroje