Rodacy masowo wybierają wino. Czym to jest spowodowane

przygotowany stół do wina
Napisał: Andrea
Na podstawie: http://www.flickr.com
We Francji, czy we Włoszech jest dobry zwyczaj popijania porządnego wina w czasie obiadu lub kolacji. Kiedy wędrujemy po tych regionach bez wątpienia wiele razy byliśmy świadkiem takich posiłków. Wówczas zapewne zazdrościliśmy naszym zachodnim sąsiadom, że są w stanie sobie na taką ekstrawagancję pozwolić. W końcu w tych właśnie krajach każdy obszar ma własne winnice i sekretne przepisy, sięgające średniowiecza i strzeżone przez mnichów.

Tymczasem, dzięki wstąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej, także my jesteśmy w stanie sobie pozwolić na dobrej klasy wino, nie wydając przy tym ogromnych sum. Tym bardziej zaskakuje spostrzeżenie, że wielu Polaków decyduje się na kieliszek wina do kolacji niż tradycyjną wódeczkę. Ten dobry zwyczaj, podpatrzony u Włochów i Francuzów, rozrasta się bardzo szybko, wino francuskie zdobywa co raz więcej fanów.
stojak na wino
Napisał: Rosendahl
Na podstawie: Rosendahl
Pomimo takiej szarży na wino oraz bardzo dobrej profesjonalnej literatury na ten temat, ciągle jeszcze w naszym kraju funkcjonuje złe nazewnictwo.

Z pewnością każdy z nas wita kolejny rok kieliszkiem szampana. No właśnie! W rzeczywistości mało kto wie, że szampan to wino musujące, które jest robione w Szampanii, jednym z obszarów Francji, nie tak daleko od Paryża. Wszystkie pozostałe wina, produkowane wedle takiej samej receptury nie posiadają prawa do takiej nazwy.
kieliszek dobrego wina
Napisał: Fredrik Rubensson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli z pogardą patrzymy na te niższe półki w naszym supermarkecie, to jesteśmy w dużym błędzie.

Już bardzo często można kupić wyjątkowo ciekawe gatunki w przystępnych cenach. Trzeba jedynie uważnie czytać etykiety. Do tego, oczywiście, przydaje się szczypta fachowej wiedzy, którą bez problemu znajdziemy w odpowiednich czasopismach albo książkach dla początkujących wielbicieli wina. Pojawiają się także strony internetowe, w których edukuje się Polaków oraz uczy się rozpoznawać ulubione gatunki, tak by nie kupować w marketach byle czego.

Dzięki takim inicjatywom, bez trudu znajdziemy takie wino, jakie smakuje nam najbardziej. Wpłynęło to w dużym stopniu na wzrost przemysłu winiarskiego w naszej ojczyźnie. Powstało mnóstwo porządnych sklepów. Można również nabyć ulubione rodzaje przy pomocy internetu.Wina sklep internetowy najczęściej oferuje ogromny wybór w bardzo korzystnych cenach. Co raz częściej chcemy poeksperymentować i sięgamy po wina z egzotycznych krajów, takich jak Argentyna, czy Australia.

Pojawia się również dużo poradników i czasopism na temat win, zarówno dla doświadczonych smakoszy, jak i dla początkujących amatorów tego alkoholu. Trzeba także zerwać ze stereotypem, że tego typu wina pije się jedynie w Sylwestra. Otóż, w państwach, gdzie kultura picia wina znajduje się na wyższym poziomie, porządne wino prosecco jako aperitif nikogo nie zadziwia. Wszystkie wina musujące, ze względu na swoją lekkość i przyjemny owocowy bukiet doskonale pasują do letnich przyjęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:39:29
Tagi: obiad, winnica, wino, wina, literatura, rok, cena, wiedza, przemysłu, Argentyna, temat, wino musujące