Nowatorskie sposoby emisji kolorowych obrazów czyli garść informacji na temat stosowanych obecnie telebimów.

przez | 14 stycznia 2022
Kolorowe, dynamiczne obrazy wyświetlane na kilkumetrowym monitorze to pragnienie niejednego specjalisty od marketingu. Od niedawna marzenia takie mogą się spełniać, bo w sprzedaży zaczęły się pojawiać zaawansowane ekrany LED, mogące emitować obraz o wymiarach nawet kilkunastu metrów kwadratowych. Wykorzystuje się w nich zaawansowane diody o wysokiej jasności, szerokim kącie świecenia i bardzo niezawodne.

transmisja

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Różnokolorowe diody łączy się w sekcje zwane pikselami – każdy z pikseli jest złożony z trzech diod, to znaczy zielonej, niebieskiej i czerwonej. Sterując natężeniem świecenia poszczególnych diod ustala się równocześnie barwą świecenia całego piksela, a to właśnie widzi ktoś kto patrzy na telebim – Bielsko-Biała – telebimy. W zależności od typu matrycy i konstrukcji poszczególne piksele rozmieszczone być mogą w różnych odstępach od siebie, dzięki czemu można osiągnąć różne rozdzielczości emitowanego obrazu. Wszystkimi pikselami można też sterować niezależnie, co daje możliwość na na emisję praktycznie wszystkich obrazów.

Telebimy wytwarzane są w niezliczonej ilości odmian i rozmiarów. Najczęściej one mają modułową budowę, każdy z dużych ekranów składa się więc z kilku czy kilkunastu mniejszych – DAILYMOTION.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy www (https://zawiesiawroclaw.pl/category/pasowe), aby przeczytać inne interesujące informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij ten link!

Wykorzystując tę technikę w zasadzie nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o rozmiary, bo z pojedynczych modułów można zrealizować większość projektów. A jeżeli potrzebne będzie coś mniej typowego, to również problem da się rozwiązać, bo większość firm które produkują takie panele wykonuje także zamówienia indywidualne.

telebimy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część paneli przeznaczona jest do pracy (polecam ofertę na program do ewidencji czasu pracy pracowników) poza pomieszczeniami, dlatego też muszą mieć do tego odpowiednie parametry. Obudowy modułów są całkowicie odporne na wodę i wilgoć, a komponenty bez żadnego problemu poradzą sobie z pracą zarówno w wyższych jak i niższych temperaturach. Do sterowania obrazem na telebimach wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie, dostarczane razem z urządzeniem. Niektóre wersje potrzebują ciągłego podłączenia do komputera sterującego, inne mają wbudowany kontroler i pamięć, dzięki czemu są całkowicie niezależne.